Tereza Kostková: Vánoce máme tradiční slovenské. V pohádkách nedělám rozdíly, říká

Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Herečka a moderátorka Tereza Kostková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2020

Tereza Kostková (42) chtěla být herečkou odjakživa, na přání rodičů však nejprve vystudovala pedagogiku. V poslední době se intenzivně věnuje herectví, moderování a zejména výchově syna Toníka (13), s nímž si užívá i předvánoční období stejně jako se svým osudovým mužem. "Budeme mít slovenské Vánoce, protože manžel je Slovák," prozradila pro ŽivotvČesku.cz charismatická Tereza Kostková.

Vánoce u oblíbené moderátorky a herečky jsou mírně jiné. Důvodem je, že manžel Jakub Nvota (43) je rodák z Trnavy. Proto třeba místo klasické rybí polévky se na štědrovečerním stole objeví kapustnica.

"O Vánocích budu doma se synem, manželem a pejskem. Nevím, jestli letos u nás bude smažený kapr, ale spíše bude běžná ryba, protože synovi Tondovi vadí kosti. Bramborový salát bude určitě. Takže nejspíš to dopadne tak, že jednu rybu usmažím a jednu rybu upeču bez kostí. Budeme mít slovenské Vánoce, protože manžel je Slovák, takže děláme kapustnicu a jíme oplatky s medem a česnekem, což je slovenská tradice," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Tereza Kostková s tím, že na období klidu a pohody se každoročně těší.

Moderátorka taneční soutěže StarDance, která je s ní a Markem Ebenem (63) spjata od roku 2006, kdy se vysílala první řada, letos prožije svátky uvolněně. A těší se zejména na pohádky, které dokreslují příjemnou atmosféru Vánoc.

"U nás jsou Vánoce jinak obyčejné jako všude, což znamená procházka, koledy a pohádky. A to mám moc ráda, každé Vánoce se dívám na televizi a užívám si pohádky. Nedělám v nich rozdíly, sleduji klasické, ale nevadí mi se podívat i na nějakou novou," dodala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Kostková, jež si televizní diváky podmanila nejen svým půvabem, ale zejména svým výrazným osobním kouzlem.

Manželem moderátorky je slovenský režisér Jakub Nvota, je absolventem divadelní režie VŠMU v Bratislavě a synem známého režiséra Juraje Nvoty (66), prvního manžela Anny Šiškové (59).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.