Tereza Ramba se svlékla do naha a vzkazuje: Jsem bohyně, miluji své tělo. Sebelásku a její opak po porodu okomentoval uznávaný psycholog

Herečka Tereza Ramba
Herečka Tereza Ramba
Foto: Nextfoto
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2022

Herečka a dvojnásobná maminka Tereza Ramba (32) ukázala, že se toho nebojí. Po celém Česku teď visí plakáty k filmu Betlémské světlo, na nichž se nechala zvěčnit, jak ji pánbůh stvořil. Přitom nikdy dřív se před objektivem nesvlékla a se svým tělem rozhodně spokojená nebyla. To se změnilo až po porodu. "Zdravá žena přijme realitu těhotenství a porodu a nevadí jí to, protože je to kompenzované radostí z dítěte," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psycholog Jeroným Klimeš (54).

Ramba svou fotografií způsobila pěkný rozruch, a to nejen na veřejnosti, ale i mezi svými přáteli. Přiznala, že jí teď všichni kamarádi šokovaně volají, jestli to schválila – protože se přece nikdy nesvléká. Ale maminka ani ne dvouměsíční dcerky Miry a dvouletého synka Mikoláše to bere s naprostým klidem.

Pohledná herečka tvrdí, že po příchodu dítěte na svět se člověk přestane stydět a miluje svoje tělo pro to, co mu dalo. Teprve teď si podle svých slov připadá perfektní a stopy na svém těle, které jsou pozůstatkem dvou těhotenství a porodů, vítá.

Ovšem ne každá žena se po porodu dokáže skutečně přijmout a značné změny na těle jsou pro mnohé z nich neúnosné. "Některé ženy po porodu rezignují na svůj vzhled, přestanou na sebe dbát, začnou chodit v teplákách a ignorují fakt, že přibraly dvacet kilo. Kolem porodu by měl být propad jak ve vzhledu, tak ve váze, ale časem by se to mělo vrátit do normy. Pokud se to do normy nevrací po čtyřech, pěti letech, kdy o sebe žena přestává dbát, tak ten problém už není v porodu, ale je v hlavě ženy," objasnil pro ŽivotvČesku.cz problém mnoha matek psycholog Jeroným Klimeš.

Tereza Ramba je známá tím, že do svého soukromí pouští veřejnost jen minimálně. O tom, že se rodina rozrostla o dalšího člena, informovala Tereza fanoušky až se zpožděním několika týdnů. Gratulaci přes ŽivotvČesku.cz tehdy poslal i herecký kolega Jiří Mádl.

"Vždy jí přeji jen to nejlepší, ať už zrovna rodí, či nerodí," uvedl s úsměvem kolega, se kterým se potkala při natáčení komedie Deníček moderního fotra (2021).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.