Terminátor T-1000 zrezivěl. Přece nemůžu být navždy ve formě, říká herec Robert Patrick

Herec Robert Patrick
Herec Robert Patrick
Foto: Profimedia.cz

Ve světě filmu se pohyboval 5 let, když dostal nabídku na roli T-1000 ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování. Tou se Robert Patrick (62) proslavil, ovšem na rozdíl od svého úhlavního nepřítele už by si ji dnes zahrát nemohl. Zdánlivě nezničitelný stroj totiž začal kvůli zdravotním problémům rezavět a hlavní pro něj je, aby se nepřestal hýbat a úplně nezlenivěl.

Jen málokdo zažije kariérní průlom v tak legendární roli, jakou měl Robert Patrick ve druhém dílu Terminátora. Stál proti Arnoldu Schwarzeneggerovi a zdál se být nezničitelný a neporazitelný. To už je dnes minulostí a zdá se, že přes svou sílu mají stroje T-1000 menší výdrž než T-800.

Robert Patrick si uvědomuje, že dnes už by se s Arnoldem nemohl měřit. Potýká se totiž se zdravotními potížemi, kvůli kterým nemůže na své formě pracovat tak, jak by chtěl. "Mám problém například s bokem, nemůžu kvůli němu běhat a věnuji se jen rychlochůzi. Běžné cvičení konzultuji s lékařem, abych se nepřetěžoval a nezranil, nebo neprobudil stará zranění," řekl herec v rozhovoru pro deník The Los Angeles Times.

Filmový terminátor T-1000 chová obdiv k hollywoodským hvězdám, které jsou stále ve výborné kondici. "Chovám úctu k těm, kteří mají stále neuvěřitelné tělo. Vím, jaké je mít břišáky, ale přece nemůžu být navždy ve formě a udržet si je. Pro mě je hlavní hýbat se a nezlenivět," vysvětlil stárnoucí Robert Patrick.

Režim, který Patrick sám sobě nastavil, není vždy funkční. "Vstávám brzy ráno, hodinu cvičím a pak se vrhám do práce. Často ale prostě nevstanu. Kdybych neměl posilovnu doma, nevím, jestli bych se do takového pohybu vůbec pouštěl. Herectví ale vyžaduje fyzičku, moc času před kamerou neprosedím," sdělil jeden z nejlegendárnějších filmových padouchů.

Mnohem víc než na cvičení se dnes Robert Patrick soustředí na jídlo, aby nepřibíral. "Když se při práci zapotím, musí mě znovu nalíčit, okrádá nás to o čas. Vždy jsem byl fit, ale s věkem musím víc myslet na své zdraví a neničit se. Proto hodně přemýšlím nad tím, co jím, abych nemusel hubnout," doplnil herec, který byl ještě před pár lety samý sval.

Pepa Nemrava v soutěži pro amatérské kuchaře dokázal v roce 2020, že je výborný kuchařem. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.