Těžce nemocný Ozzy Osbourne přiznal, jak zahání černé myšlenky. Našel si krutou zábavu

Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 4. 2021

Legendární metalista Ozzy Osbourne (72) bojuje s Parkinsonovou chorobou. Veškerý svůj čas tráví doma a se spoustou činností, které dříve zvládal sám, mu pomáhá manželka s dětmi. Přiznal, že když je sám, přemýšlí nad tím nejhorším, co by mu mohla nemoc způsobit. Našel si sice způsob, jakým si vyčistit hlavu, ale některé ze svých fanoušků tím rozčílil doběla. Baví se totiž střelbou po živých terčích v okolí svého domu.

Hudebník Ozzy Osbourne v posledních měsících výrazně sešel kvůli Parkinsonově chorobě. Věří, že speciální léčba ve Švýcarsku, které by se měl dočkat po zlepšení koronavirové situace, mu uleví. Stále se ale obává, že se zcela neuzdraví a jeho největší strach je, že už se neobjeví na pódiu.

"Začal jsem střílet v okolí svého domu, hlavně v zahradě. Dostává mě to ven z vlastní hlavy, doma přemýšlím hlavně nad tím, jestli budu ještě někdy vůbec schopen normálně chodit," řekl legendární Ozzy Osbourne podle deníku The Sun jedné z amerických rádiových stanic.

Bývalá hvězda heavymetalové skupiny Black Sabbath ovšem nestřílí jen tak do vzduchu - jako terče mu slouží živá zvířata. "Zpočátku jsem neuměl mířit, teď tu mám ale každou minutu spoustu mrtvých ptáků a koček. Moji psi u toho nejsou, když slyší první výstřel, utečou," popsal britský zpěvák svůj nový koníček, který postrádá lidskost. Odhalením nové zábavy, která ho mimo jiné uklidňuje, Ozzy naštval nejen majitele koček, ale také ochránce zvířat. S těmi se do křížku nedostal poprvé, v předchozích letech se jím zaobírali hned několikrát.

Za chování vůči zvířatům si Ozzy Osbourne vyslechl kritiku společnosti už v minulosti. Na svých koncertech například ukousl hlavu netopýrovi, snědl část hrdličky a nosem nasál mravence, když simuloval šňupání kokainu. "Udělal jsem spoustu chyb, ale učím se z nich," řekl muzikant, když se před lety omlouval.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.