Tilda Swinton slaví kulatiny. Přátelila se s princeznou Dianou a chtěla zabít vlastního bratra

Tilda Swinton je výrazná herečka
Tilda Swinton je výrazná herečka
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2020

Éterická bytost, která dokáže pouštět hrůzu. Taková je herečka Tilda Swinton, která slaví kulaté 60. narozeniny. Za tváří zlé královny z Letopisů Narnie či archanděla Gabriela z filmu Constantine se skrývá křehká žena z aristokratické rodiny, která byla přítelkyní princezny Diany a jako dítě chtěla zabít svého novorozeného bratra.

Tilda Swinton se narodila v Londýně do aristokratické rodiny. Její předci jsou dohledatelní až do středověku a majetek rodu byl vždy obrovský. Proto tato blond a bledá kráska navštěvovala už odmala ty nejprestižnější školy. Na jedné z nich, Cambridge, se zrodila i její vášeň k herectví.

Život s muži

Držitelka Oscara za nejlepší výkon ve vedlejší roli vyrůstala v domácnosti, které dominovali muži. Ze tří dětí byla jedinou dívkou a když její matka počtvrté otěhotněla, doufala, že se dočká mladší sestry. Na svět ale přišel další chlapec a Tildu pohltil vztek.

Jen pár dní po narození nejmladšího sourozence se Swinton rozhodla, že dalšího bratra už zkrátka nechce a tolerovat ho nebude. Jednoho večera se vydala do jeho pokoje s úmyslem ho zabít, nakonec mu ale naopak zachránila život. Miminko totiž mělo hluboko v ústech stužku, která visela z jeho čepičky. Tilda mu ji vytáhla a pro rodinu, která o jejích původních úmyslech neměla tušení, byla za hrdinku.

Herečka později přiznala, že kvůli mužským vlivům doma neměla v průběhu dětství a dospívání pocit, že je dívkou. Chovala se jako chlapec a stejně se oblékala. Svou ženskost si prý uvědomila až po odjezdu na dívčí internát, kde trávila čas mezi vrstevnicemi.

Kamarádka Diana

Navštěvování prestižních a drahých škol jí kromě přijetí vlastní ženskosti přineslo i velmi výjimečné přátelství. Při studiu ve West Heath se Tilda Swinton seznámila s princeznou Dianou, tehdy ještě Dianou Spencer, která byla její spolužačkou.

Cesty dvou ikonických žen se ani po úspěšném dokončení studia nikdy zcela nerozešly. Tilda a Diana byly v kontaktu i přesto, že se každá vydala jiným směrem. Herečka o zesnulé princezně dodnes nerada hovoří, její tragická smrt je pro ni totiž stále bolestivá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.