Tlak na srdci a brnění v ruce. První slova porotce gastro soutěže Radka Kašpárka, který musel být převezen do nemocnice

Radek Kašpárek
Radek Kašpárek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2022

Zpráva, která vyděsila nejen jeho nejbližší, ale i fanoušky gastro soutěže MasterChef Česko. Řeč je o michelinském šéfkuchaři Radku Kašpárkovi (40), který musel být ve středu v odpoledních hodinách náhle převezen záchrankou do vinohradské nemocnice. Tam podstoupil řadu vyšetření. Nakonec se ukázalo, že nešlo o srdeční komplikaci, ale spíše celkové vyčerpání organismu vlivem nahromaděného stresu. Nakonec byl v noci propuštěn do domácího léčení. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl krátký rozhovor, v němž popsal, co se přesně stalo.

Radku, co se přesně stalo, že jste musel být záchrankou převezen do nemocnice?

Ve středu jsem byl na stavbě nové restaurace, kterou budeme otevírat. A dostavila se zdravotní indispozice vlivem stresu. Máme termíny a je řada věcí, které nejdou jako po másle...

Když byste to upřesnil, teď myslím, jak se vám zdravotně přihoršilo...

Na srdci jsem cítil velký tlak, začalo se mi hůře dýchat. Dost mě znepokojilo, že mi začala brnět levá ruka. Tak jsem se nechal převézt záchrankou.

Takže šlo o srdeční obtíž?

V nemocnici mi udělali vyšetření a srdce to naštěstí nebylo. Spíš to byl nějaký celkový kolaps.

Teď už jste v pořádku?

Je mi mnohem lépe. Zítra už mám pracovní závazky, kdy jedu natáčet další díl Souboje na talíři. Tak snad bude vše v pořádku. Teď ale musím odpočívat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.