Tmavé vlasy, vousy a tetování. Jackson Rathbone ze Stmívání prošel výraznou proměnou a je z něj fešák

Herec Jackson Rathbone a Ashley Greenová v sáze Stmívání
Herec Jackson Rathbone a Ashley Greenová v sáze Stmívání
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Před téměř 13 lety ožil knižní fenomén ságy Stmívání ve filmové podobě a získal si miliony fanoušků po celém světě. Americký herec a zpěvák Jackson Rathbone (36) si zahrál jednu z hlavních postav - upíra Jaspera Halea, která ho proslavila a stala se jeho vůbec nejznámější rolí. Od dob, kdy se první díl ságy dostal do českých kin, uplynula dlouhá doba a dnes je představitel Jaspera téměř k nepoznání.

V roce 2008 se spustila vlna fanouškovské hysterie kolem filmového zpracování ságy Stmívání, ve které se objevil také Jackson Rathbone jako Jasper Hale - člen upírského klanu Cullenových. Už před natáčením prvního dílu měl za sebou řadu rolí a hereckých zkušeností, ale až celosvětový fenomén mu přinesl pozornost, která znamenala také extrémní popularitu.

"Stmívání zůstane odkazem, který mě bude následovat, ale je také tím, co má vliv na mnoho lidí. Vidět fanoušky a jejich propojení napříč celým světem a jejich rodiny... Nemohl jsem být pyšnější na fakt, že jsem toho všeho součástí. Stále potkávám spoustu lidí, kteří na mě volají Jaspere. Myslím, že úlohou baviče je přinést lidem úlevu od starostí každodenního života. Před ságou Stmívání jsem točil mnohem víc komedií. Po ní si mě hodně lidí »zaškatulkovalo« do žánru dramatu pro náctileté a já jsem proti tomu vážně bojoval a stále to dělám," řekl Jackson Rathbone v rozhovoru pro Usmagazine.com.

Od dob Stmívání se herec výrazně změnil a mnozí by ho možná ani nepoznali. Už to není blonďák s vlnitými vlasy, ale má krátký sestřih a tmavou barvu. Navíc si nechal narůst vousy, což mu dodalo mužnější vzhled. Jeho vypracovanou postavu zdobí řada tetování, ale i když si udržuje drsnější image, zůstává milujícím tátou dvou dětí a nebojí se s nimi ukázat i svou jemnější stránku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.