To je moje skutečná tvář. Shannen Dohertyová ukázala snímek, jaké vrásky vyryla rakovina

Shannen Dohertyová bojuje s rakovinou
Shannen Dohertyová bojuje s rakovinou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Těžce zkoušená americká herečka Shannen Dohertyová (50), která se nejvíce proslavila jako Brenda Walshová v seriálu Beverly Hills 90210, vyzvala fanoušky k přirozenosti a ukázala svou tvář bez líčidel. "Opravdu jsem žila naplno. A miluji, že všechny ty různé prožitky se na mé tváři odráží. Mám toho za sebou hodně," sdělila na svém Instagramu žena, která má rakovinu v posledním čtvrtém stadiu.

Shannen Dohertyová kvůli těžké nemoci omezila řadu společenských aktivit a má čas přemýšlet o svém životě a osudu, který jí připravil nejedno trápení. Herečka, která nikdy nevystoupila ze stínu své nejslavnější role v seriálu Beverly Hills 90210, fanouškům věnovala zamyšlení, jak je důležité respektovat své já a přijmout vlastní tvář.

"Dívala jsem se dnes večer na několik filmů. A uvědomila jsem si, že v nich je jen hodně málo žen, se kterými se mohu ztotožnit. Víte, co myslím. Ženy bez výplní, botoxu a faceliftu. Ženy, které si váží své tváře takové, jaká je. I s tím, že je na ní viditelné, co vše si prožily a čím si prošly. Hollywood je posedlý botoxem," vyslala vzkaz přes svůj Instagram žena, která se už dva roky nachází v posledním stadiu rakoviny.

"Opravdu jsem žila naplno. A miluji, že všechny ty různé prožitky se na mé tváři odráží. Mám toho za sebou hodně. Rakovinu také, ano. Ale víc než jen to. Konečně si užívám to, kdo jsem. Skončila jsem s porovnáváním se s ženami z časopisů a s celým Hollywoodem, podle kterého máme takto vypadat všechny. Chci vídat více žen, jako jsem já," vysvětila žena, kterou velké zdravotní problémy téměř srazily na kolena.

Shannen Dohertyové zákeřnou nemoc poprvé diagnostikovali v roce 2015. Následně prodělala mastektomii, při které jí lékaři odebrali jedno ňadro. Zdálo se, že rakovinu dokáže porazit. V roce 2019 se ale zlá nemoc vrátila. I tak ale herečka tvrdí, že bude bojovat do úplného konce, a chce být vzorem i posilou pro lidi, kteří se také perou s krutým osudem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.