To je podívaná. Pavlína Pořízková předvedla postavu hodnou obdivu. V 56 letech má štíhlé tělo a nekonečné nohy

Bývalá supermodelka Pavlína Pořízková vypadá v 56 letech neskutečně
Bývalá supermodelka Pavlína Pořízková vypadá v 56 letech neskutečně
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2021

Ženská krása a půvab nemusí být nutně otázkou mládí. Ukázkovým příkladem je bývalá supermodelka, herečka a autorka knihy Pavlína Pořízková (56), která patří mezi ikony modelingového odvětví. Její jméno je hlavně ve světě dobře známé, protože má za sebou řadu významných úspěchů. Ani po padesátce se za svě tělo nemusí stydět, a tak ukázala perfektní postavu, kterou si udržuje dlouhá léta – byť už dávno nepokračuje ve své dřívější profesi.

Slavila úspěchy ve světovém modelingu, a přestože žije v zahraničí, stále zůstává rodačkou z Česka. Na to je pyšná a čas od času se vrátí do kraje, odkud pochází. Pavlína Pořízková si vybudovala kariéru, získala uznání a v módním průmyslu je považována právem za ikonu. Kromě toho se věnuje i psaní – její články publikoval například americký deník The New York Time nebo Huffington Post a další. Ve spolupráci se spisovatelkou Martinou Formanovou napsala také knihu s názvem Případ Pavlína, v níž otevřeně promluvila o svých zkušenostech a dráze modelky, která byla především na začátku hodně trnitá.

V současné době se hodně věnuje i sociálním sítím, kde se nebojí zveřejnit také odhalenější fotky. V jednom z posledních příspěvků se ukázala v rouše Evině pouze ze zakrytím intimních partií a dokázala, že i v 56 letech může mít žena nádhernou postavu hodnou obdivu. Ale přeci se najdou tací, kteří si díky anonymitě internetu dovolí urážky a nejapné poznámky.

"Začínala jsem na Twitteru, který je mnohem brutálnější. V době, kdy jsem se spřátelila s Molly Jong-Fastovou (americká spisovatelka a liberálka, pozn. red.), všimla jsem si, jaký »výprask« dostávala právě na Twitteru, ale i toho, s jakou elegancí na to reagovala. Pokud si chcete číst pozitivní komentáře, musíte si samozřejmě pročíst i ty negativní. Některé z nich jsou podnětné a vedou k zamyšlení, což je zajímavé. A pokud jde o ty, které jsou hrubé a sprosté, upozorňuji na ně, aby se všichni zasmáli," řekla Pavlína Pořízková, která se stárnutí nebojí a věk je pro ni pouhé číslo, v rozhovoru pro magazín Vogue.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.