Reklama:

Tohle by nesnědl ani Babica. Herečka Alice Bendová přiznala, že vánoční bramborový salát si vylepšuje tučnou šmakuládou

Alice Bendová
Alice Bendová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2021

Jenda z nejvýraznějších českých hereček Alice Bendová (48) se každý rok snaží vykouzlit báječnou vánoční atmosféru pro své děti i partnera Michala Topola (36). Letos si uvědomuje, že přípravu na svátky bude všem lidem komplikovat také situace ohledně epidemie koronaviru a vládních restrikcí. "Očkovaná jsem, tak do obchodu mě snad pustí," řekla pro ŽivotvČesku.cz a prozradila, co hodně netradičního si přidává do bramborového salátu.

Reklama:

Magický čas Vánoc je příležitostí, kdy se lidé snaží být se svými blízkými a zejména pro děti vykouzlit čarovnou atmosféru, na kterou budou vzpomínat, až jednou zase ony budou mít děti. Svátky jsou spojené nejen s nákupy, ale také jídlem. Herečka prozradila, jak se tradiční příloha k hlavnímu chodu připravuje u nich doma. A netajila se tím, čím si ji ráda vylepšuje - s některými šéfkuchaři by to zacloumalo a zrak by před tím možná odvrátil i lidový kuchař Jiří Babica (60).

Reklama:

"Moje mamka do salátu salám nedává, ale dává tam kousek šunky. Salát musí být vlhký, musí tam být hodně majonézy, na Vánoce mě nezajímají žádné light verze, je potřeba se pořádně najíst. Já se tedy přiznám, že jsem takové »prase«, že si do salátu dávám ještě trochu šlehačky," šokovala Alice Bendová, která má zřejmě tu výhodu, že veškeré kalorie se jí ukládají do plného dekoltu, protože na její postavě nikdy nebylo vidět, že pořádá šlehačkové a majonézové orgie.

Herečka Alice Bendová nezastírá, že Vánoce ráda pojímá ve velkém stylu tak, aby rozzářila oči patnáctiletému Vašíkovi a téměř dvanáctileté Alici. Právě pro děti a pro přítele Michala se snaží připravit dokonalé svátky plné radosti a štěstí.

"S nákupem dárků musím vyčkávat do poslední chvíle, protože u dcery Alice se to mění každý týden, tak musím vyčkávat. Něco se snažím nakoupit v říjnu, něco v listopadu a pak týden před Vánoci ještě něco dokoupím. Vašek to má od těch jedenácti už každý rok podobné, to už nejsou žádné typické hračky a u Alice to bude letos také první rok bez hraček, už je to slečna, tak chce tzv. měkké dárky, oblečení a zařízení do pokojíčku. Přeje si mechovou stěnu, speciální židle, lampičku... Takže pro mě jako pro mámu jsou to dobré věci, tohle nakupuji ráda, je to lepší než nakupovat nesmyslné hračky, o kterých už do dopředu víte, že do roka je dáte pryč, protože to děti nebaví," shrnula pro ŽivotvČesku.cz pocity, které zná téměř každý rodič, který má doma dospívající děti.

Herečka, která zazářila ve filmu Kajínek (2010) či v komedii Báječná léta pod psa (1997), se každý rok ráda toulá obchodními domy a přemýšlí, jaký dárek by jejím příbuzným i kamarádům udělala obrovskou radost. Letos je ráda, že existují také eshopy, protože se obává, aby obchody vydržely otevřené do Vánoc.

"Něco málo koupím přes internet, ale jinak jsme spíše zvyklá chodit po obchodech a fyzicky si to osahat. Děti jsou ve škole, tak vezmu auto, ráno vyjedu, díky tomu, že jsem očkovaná, tak mě snad pustí do obchodu a budu moci normálně nakupovat. Hrozný to je," povzdechla si pro ŽivotvČesku.cz s tím, že současná situace a vládní restrikce jí radost nedělají, ale také si uvědomuje, že bude muset přijmout situaci takovou, jaká je.

Herečka a moderátorka, která dlouhé roky žila v manželství s hokejistou Václavem Bendou, se raději upíná k vánočnímu času a věří, že kouzelný čas přeci jen přinese občanům Česka kousek radosti. Úplně otevřeně přiznala, že zimu ráda tráví na gauči sledováním české filmové klasiky a rozhodně se nehlídá v jídle. Pro redakci ŽivotvČesku.cz popsala vylepšenou verzi bramborového salátu, ze které určitě půjdou mdloby na řadu dietologů.

"Vánoční tabule u nás je klasická, neřekla bych, že experimentujeme. Mně tedy moc kapr nechutná, ale na Vánoce si ho dám a vlastně si na něm i jednou za rok pochutnám, k těm svátkům to prostě patří. Jednou jsme zkoušeli i lososa, ale pak jsme si řekli, že zůstaneme u klasiky. Pro děti ale máme připravené řízky. Alička nejí bramborový salát, tak na stole máme nachystanou i bramborovou kaši. Všichni ostatní bramborový salát jíme, tak ho moje mamka připraví vždy opravdu hodně. Na stole je vždy kroupový kuba a na oběd si u nás dáváme vinnou klobásu. Máme i rybí polévku, ale tu jím jen já a můj Michal, pro ostatní je většinou nachystán hovězí vývar," dodala pro ŽivotvČesku.cz Alice Bendová.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: