Tohle jste o psím detektivovi nevěděli. Komisař Rex měl tajemství, kterého si divák jen těžko všiml

Komisař Rex
Komisař Rex
Foto: Profimedia.cz

Rakouský kriminální seriál Komisař Rex byl natáčen v letech 1994 - 2004 a pro svou popularitu se dočkal i několika zahraničních mutací. Chlupatého policejního pomocníka si zahrála celá řada psů, nejvíce zábavy si ale štáb užil s Reginaldem von Ravenshortem a jeho sourozenci, kteří pocházeli z útulku.

Kriminální seriál Komisař Rex se v Rakousku a okolních zemích setkával s velmi pozitivní odezvou diváků, kterým byl sympatický především chlupatý policejní pomocník. Naučit jednoho psa všechny fígle by ovšem nebylo snadné a proto se v jeho roli střídalo víc čtyřnohých herců.

Velmi podstatnou roli v natáčení sehrál pes jménem Reginald von Ravenhorst, který byl vybrán z desítek uchazečů. On a jeho dva sourozenci pocházeli z útulku a pro seriál je cvičila renomovaná psí trenérka Teresa Ann Millerová.

Reginald byl nadmíru inteligentní a jeho jméno mohli rakouští diváci i několikrát zaslechnout. Nebyl totiž ochotný slyšet na jméno Rex a v postprodukci čas od času nebylo zcela možné zvukovou stopu vymazat.

Po dobu natáčení i po jeho skončení byl Reginald se svými sourozenci u trenérky doma. "Se zvířaty pracuju a žiju 24 hodin denně. Jsou jako moje rodina," řekla Millerová v rozhovoru pro web candacefleming.com. Úplně první Rex zvládal skoro každou scénu na jedničku, jeho sestra a bratr museli zaskakovat jen výjimečně.

Reginald odešel do hereckého důchodu v roce 1999 a v roce 2003 zemřel. V seriálu ho nahradil pes jménem Rhett, kterého dostala Teresa Ann také na povel. "Pracovat s ním bylo výjimečně jednoduché, byl přímo geniální. Výcvik trval jen pár týdnů," uvedla trenérka filmových a seriálových psů.

Po skončení seriálu v roce 2004 začala jeho mutaci vysílat italská televize pod názvem Návrat komisaře Rexe. V roli čtyřnohého policejního génia se v tomto seriálu vystřídali celkem 3 psi, ale sledovanost nebyla dobrá a na obrazovkách vydržel pouhý rok.

Detektivní seriál Komisař Rex nabídl televizním divákům od devadesátých let kriminální pří...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.