Tohle nikdo nečekal, v rodině Veroniky Žilkové mají dvě Korduly. Potkávají se v koňském výběhu

Veronika Žilková a Kordula Stropnická
Veronika Žilková a Kordula Stropnická
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2022

Kordula Stropnická (17), nejmladší dcera Veroniky Žilkové (60), má v rodině svou jmenovkyni, jak herečka nyní odhalila na sociální síti. Tato překvapivá informace má však jednoduché vysvětlení. Druhá Kordula je totiž kůň a spolu s hereččinou dcerou spolu sbírají body na parkuru, kde se mladá dívka cítí nejvíce sama sebou. "Myslím, že Kordulce je nějaký showbyznys úplně jedno," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková.

V příspěvku Veroniky Žilkové na sociální síti Instagram vyšlo najevo, že hereččina dcera Kordula není jediná nositelka tohoto neobvyklého českého jména v jejich rodině. Nejedná se však o žádnou tetičku či jinou příbuznou, jak by člověk očekával, nýbrž o koně. O státním svátku 28. září spolu tak obě Korduly poprvé vyrazily na závody do Martinic, kde se konalo finále Českého skokového poháru.

Talentované mladé jezdkyni to sluší nejen na červeném koberci, jak se fanoušci mohli nedávno přesvědčit na karlovarském filmovém festivalu, ale také v jezdeckém oblečení. Pro Kordulu jsou koně momentálně velmi důležití a představují pro ni nejen koníček, ale také studijní obor. Navštěvuje totiž Střední školu dostihového sportu a jezdectví Praha ve Velké Chuchli.

"Myslím, že Kordulce je nějaký showbyznys úplně jedno," potvrdila Veronika Žilková, že zájmy její dcery jsou momentálně spíše jiného charakteru, než jsou světla reflektorů. Její život se točí kolem sportu a nejčastěji ji lze nalézt ve stájích, kde se neváhá chopit vidlí a kydat hnůj.

Do společnosti se ostatně Kordula Stropnická s matkou poprvé pořádně podívala teprve letos. Podle hereččiných slov byl pro ni pobyt na festivalu s dcerou velmi důležitý a obě dvě si ho velice užily. "Zažila jsem s ní vlastně ten přerod, kdy jsme přijely do Varů, dcera byla v roztrhaných džínách a mikině, na konci šla po červeném koberci jako princezna. Pro šestnáctiletou středoškolačku je to velký zážitek a myslím, že si to dost užila. Poprvé měla kolem sebe stylisty, někdo ji česal a líčil, to se jí líbilo," popsala charismatická Veronika Žilková pro ŽivotvČesku.cz, jak svou nedávnou »holčičí akci« prožily.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.