Tohle zmrazí úsměv všem, kdo se smáli Dádě Patrasové kvůli autonehodě. Herečka exkluzivně prozradila, jaká byla její skutečná příčina

Dáda Patrasová - Ilustrační snímek
Dáda Patrasová – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2022

Řidičský karambol Dády Patrasové (66) z letošního května má překvapivou dohru. Herečka totiž již zná výsledek pečlivého vyšetřování, které mělo odhalit příčinu nehody. O skutečném důvodu, proč k bouračce došlo, nyní exkluzivně promluvila pro ŽivotvČesku.cz. "Na vině byla bohužel technická závada, měla jsem velké štěstí," uvedla.

V květnu letošního roku Dáda Patrasová pouhých 300 metrů od domu na pražských Vinohradech zdemolovala svůj černý mercedes, když jej poslala do betonového zátarasu v ulici. Na místě později následky nehody likvidovali hasiči, nejednalo se tak o úplně malý incident. Následně se začalo proslýchat, že herečka se nepodrobila dechové zkoušce, bezprostředně po události pak byla viděna, jak se zmateně prochází po ulici.

Již jednou herečka bourala v ovíněném stavu, v prosinci 2018 Dáda Patrasová kousek od svého domu na Praze 2 nezvládla řízení a narazila do auta, které řídil mezinárodně hledaný muž. Tehdy jí policie naměřila 2,5 promile alkoholu, a proto jí okamžitě odebrala řidičský průkaz. Z toho důvodu se ihned vyrojila řada spekulací o tom, že Dáda Patrasová tentokrát znovu popila a poté sedla za volant. Ne vždy je však vše takové, jaké se na první pohled zdá, což je právě tento případ. Ikona 80. let totiž pro redakci ŽivotvČesku.cz prozradila, proč k autonehodě ve skutečnosti došlo.

"Auto je momentálně stále v servisu, kde ho opravdu důkladně prohlédli. Vyšlo najevo, že nehodu způsobila závada na motoru. Bylo opravdu štěstí, že jsem jela po klidné ulici kousek od domova a jela jsem opravdu pomalu, jinak následky určitě mohly být horší. Auto se při jízdě začalo chovat zvláštně, a když jsem chtěla zatočit k domu, už to vůbec nešlo a stalo se, co se stalo," popsala herečka pro ŽivotvČesku.cz chvíle před událostí.

"Dokonce i automechanik mi říkal, že je opravdu dobře, že se při nehodě nikomu nic nestalo a skončilo to jen takhle, protože kdyby k tomu došlo někde na dálnici v plném provozu, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Někdo nade mnou opravdu musel držet ochrannou ruku," přiznala Dáda Patrasová pro ŽivotvČesku.cz, že moc nechybělo a mohlo dojít k tragédii.

Nabízí se otázka, zda se nyní Dáda Patrasová nebude bát znovu sednout za volant. "Auto je v dnešní době nutnost, takže se zkrátka opraví a potom budu jezdit dál. Nemám pocit, že bych se teď bála sednout do auta. Jezdím prakticky celý život a za celou dobu jsem zažila pouze dvě autonehody, tuto a tu před čtyřmi lety," uzavřela pro ŹivotvČesku.cz herečka s tím, že se s událostí zkrátka musí nějak vypořádat a jít dál.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.