Tomáš Řepka zhodnotil brutální utkání ve Skotsku. Kúdela není rasista. Hráči Rangers neunesli vypadnutí

Bývalý fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Bývalý fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka
Foto: nextfoto.cz

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (47) tvrdost ostrovního fotbalu poznal na vlastní kůži. Strkanici v tunelu a pěstní souboj při odchodu ze hřiště ale nikdy nezažil. To, co zakusila Slavia Praha ve skotském Glasgow, považuje Tomáš Řepka za následek frustrací domácího týmu. "Je otázka, co přesně se tam stalo. Stoprocentně ale víme, že tam byla velká frustrace na straně Rangers z vypadnutí," uvedl Tomáš Řepka pro ŽivotvČesku.cz.

O osmifinálovém zápase Evropské ligy mezi Rangers a Slavií Praha hovoří fotbaloví fanoušci v Česku i na Britských ostrovech. Český tým si zápas pohlídal a mířil za postupem. V tu chvíli domácí dali průchod frustraci a předvedli řadu likvidačních zákroků. Rozhodčí dva z domácích hráčů musel vyloučit, kdyby byl sudí přísnější, bylo vyloučených ještě více.

Utkání bude vyšetřovat UEFA, protože hráč Glen Kamara tvrdí, že ho Ondřej Kúdela na hřišti rasisticky urážel. "Řekl jsem mu "You‘re fu**ing guy". Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," uvedl Ondřej Kúdela pro klubový web.

Domácí trenér Steven Gerrard ale věří svému hráči a slávistu také obvinil z rasismu. V tunelu při odchodu ze hřiště pak byl český hráč údajně napaden a zmlácen právě Kamarou. Bitce měl navíc přihlížet právě domácí trenér Steven Gerrard.

"Ondřeje Kúdelu znám, chviličku působil i ve Spartě. Nemyslím si, že je to kluk, který strkanice vyhledává, nebo že by to byl rasista. Emoce byly velké, něco tam asi padlo, ale Kúdela podle mě není typ hráče, co to vyhledává. Nemělo se to vyhrotit do takového konce, byly tam frustrace z prohry na straně Rangers a v závěru se nakupilo hodně emocí. Co přesně mu Kúdela řekl, nebo neřekl, se asi stejně nikdy přesně nedozvíme. Podobné to bylo u Kuchty, když dostal míčem do hlavy. Tam prý taky nějaká slova padla... Otázkou je, co se přesně stalo v tunelu, jak moc byl Kúdela zbit, to také zatím nevíme. Ale stoprocentně víme, že tam byla velká frustrace na straně Rangers z vypadnutí," ohodnotil závěr utkání pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Řepka. Ten na hřišti patřil k ostrým obráncům, ale podobný závěr zápasu v kariéře nepamatuje.

"Takto ostré utkání jsem zažil. V Anglii je to normální styl. Dřív to bylo ještě horší, nyní je ta anglická liga kultivovanější, dnes ty zákroky tak ostré už nejsou. Za mé éry a ještě přede mnou byla anglická liga opravdu nejtvrdší soutěž světa. Tam se nepískalo plno věcí, tam museli člověku skoro zlomit nohu, aby se pískal faul. Tam se prostě takhle hraje, takových zápasů jsem zažil spoustu, až na ten závěr jako včera, to jsem opravdu nezažil. Potyčky, nadávky, strkanice, to se na hřišti zažije, ale takový konec zápasu se opravdu nevidí. Verbální nadávky v tunelu se dějí, tam se to utkání někdy dohrává, ale fyzické napadení určitě ne. Šarvátku v tunelu nebo v šatně jsme nikdy nezažil. Ale na včerejšku je vidět, že i toto se asi občas děje," dodal pro ŽivotvČesku.cz hráč, který britský fotbal detailně poznal v dresu West Ham United.

Tomáš Řepka také přiznal, že bude sledovat i čtvrtfinále. Slávistům by přál návrat na Britské ostrovy. "V pohárech fandím každému českému mančaftu, ať je to Slávie, Baník, Liberec nebo kdokoliv jiný. Body do koeficientu jsou důležité. Asi bych jim přál, ať se zase vrátí na Britské ostrovy, takže třeba ten Arsenal, ať to má grády," dodal Tomáš Řepka.

Fotbalové události přerostly v celospolečenskou kauzu, do které se intenzivně zapojil Hrad...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.