Tomáš Vaclík po zápase se Skotskem rychle volal rodině. Ptal se, jak to zvládáme, říká manželka

Tomáš Vaclík a jeho manželka Martina
Tomáš Vaclík a jeho manželka Martina
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2021

První utkání české fotbalové reprezentace na EURU mělo dva hrdiny - střelce Patrika Schicka (25) a gólmana Tomáše Vaclíka (32), který zneškodnil několik velkých šancí domácího skotského výběru. Doma ve španělské Seville českému brankáři fandila také manželka Martina a dcery Nicole a Mellisa. "Už během zápasu mi chodilo mnoho pochvalných zpráv na jeho výkon. Zprávy jsem si zakázala otevírat, ať to nezakřiknu, ať se neradujeme předčasně," prozradila Martina Vaclíková pro ŽivotvČesku.cz.

Český gólman Tomáš Vaclík neměl v španělské Seville dobrý rok a kvůli zranění nastoupil do minima zápasů. V týmu přišel o post jedničky a experti řešili, zda bude dostatečně připraven na EURO. Po utkání se Skoty je jasné, že Vaclík se na šampionát připravil dokonale. Svým výkonem o sobě dal pořádně vědět na přestupovém trhu a vypadá to, že po EURU si bude moci nabídky jen vybírat.

Doma u televize utkání sledovala také jeho půvabná manželka, která přiznala, že na jednu stranu jí Tomáš chybí, na straně druhé by se vůbec nezlobila, kdyby ho mohla obejmout až po 11. červenci, kdy je na programu finále.

"Byla jsem strašně moc nervózní. Už během zápasu mi chodilo mnoho pochvalných zpráv na jeho výkon. Zprávy jsem si zakázala otevírat, ať to nezakřiknu, ať se neradujeme předčasně. Patrik Schick dal ten první gól a já si říkala, že už by mohl být konec zápasu a pak už jsem jen tlačila očima čas," popsala pro ŽivotvČesku.cz Martina Vaclíková s tím, že v klidu ji neudržel ani její táta, se kterým si v průběhu napínavých 90 minut volala.

"Jsem doma v Seville, dívala jsem se jen s dětmi a do toho jsem si volala s taťkou, se kterým zápasy vždy rozebíráme. Když se člověk dívá s partou lidí, tak ho ti ostatní od toho trošku rozptylují, ale když se dívám sama, tak jsem opravdu hodně nervózní," usmála se manželka muže, o jehož služby se možná po šampionátu bude ucházet i slavný Real Madrid.

"S manželem jsme si volali hned po zápase, než šel dělat rozhovory. Bylo to opravdu hodně rychlé povídání, pak už musel běžet. On je moc skromný, nemluví o sobě, ale hned se ptá, zda doma je vše v pořádku, má obavy, jak to zvládáme. Nejdřív zkontroluje, zda je doma vše v pohodě a pak teprve mluví o fotbale. Těším se, až si zavoláme na delší dobu a všechno si řekneme," řekla paní Vaclíková pár minut po úspěšné české premiéře na EURU a přidala lehké rýpnutí do pesimistů.

"Jsem hodně ráda, že kluci zavřeli pusu některým kritikům, kteří předpovídali, že ve skupině neudělají ani bod. Uvědomuji si ale, že je to jen začátek, že postup ještě nemají v kapse," zakončila půvabná dáma s tím, že hráčům se povedl důležitý krok, ale čekají je ještě náročnější boje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.