Tragédie na vodní nádrži. Manželka kapitána Petra Vrány utonula při záchraně psa

Manželka Petra Vrány utonula při záchraně psa
Manželka Petra Vrány utonula při záchraně psa
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2021

Tragická událost zasáhla kapitána HC Oceláři Třinec Petra Vránu (35), jehož manželka(†35) utonula, když chtěla sama zachránit život psovi.

Neštěstí se odehrálo na údolní nádrži Slezská Harta, kde se manželka hokejisty snažila pomoci štěněti, které se ocitlo na zamrzlé vodní ploše. Zesnulá partnerka sportovní hvězdy nedokázala v tu chvíli nepomoci zvířeti a sama na to doplatila vlastním životem, když se pod ní probořil led. Na místě tragédie zasahovaly záchranné složky a přes všechnu snahu se nalezenou ženu nepodařilo zachránit.

"HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se dohodli na odložení zápasu 50. kola TELH ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat. Společně nyní hledají náhradní termín k dohrání zápasu," uvedl hokejový klub, ve kterém Petr Vrána působí, na svých webových stránkách.

"Můžeme potvrdit, že jsme přibližně 30 minut po poledni obdrželi oznámení o ženě, která se topila ve vodní nádrži Slezská Harta. Na místo dorazily všechny složky IZS, které dělaly maximum pro to, aby ženu pod hladinou našly. Bohužel se ji už nepodařilo nalézt živou, byla nalezena přibližně po hodině a půl," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Růst počtu pacientů s covidem a také nedostatek zdravotnického personálu vede v České republice k situaci, kdy se kapacita intenzivní péče blíží vyčerpání. V současnosti jedinou možností, jak vysoké počty pozitivních případů potlačit, je proočkovanost české populace. "Pan prezident obdržel písemný návrh, který říká, že bychom měli očkovat pouze jednu dávku vakcíny," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí hlavy státu. Právě k tomuto návrhu vypracovává stanovisko nový poradce prezidenta Roman Prymula (57).

Na konci srpna mělo dojít na druhý pokus k soudnímu stání ohledně definitivního ukončení m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu