Tragická událost na řece Ostravici. Tři mladíci utonuli, když se vydali koupat. Promluvila mluvčí policie

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Ondřej Čermák / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2021

Tragicky skončil výlet tří mladíků ke splavu řeky Ostravice ve Frýdlantu nad Ostravicí v pátek v odpoledních hodinách. Jeden z trojice mužů se začal ve vodě topit a ostatní dva mu přispěchali na pomoc, přičemž na to sami doplatili. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému (IZS) a také svědci nešťastné události. „Nejstarší z trojice mužů se měl podle všeho jít koupat do jezu,“ uvedla tisková mluvčí policie pro ŽivotvČesku.cz.

Tragická nehoda se stala v pátek 2. dubna během odpoledne, kdy se tři mladíci vydali k vodě. Jeden z nich se podle vyjádření policie rozhodl koupat ve splavu řeky Ostravice, ale vzápětí se začal topit. Na pomoc mu přispěchali další dva, kteří sami skončili v řece. 21letého muže se podařilo vytáhnout z vody a musel být oživován, ale nakonec i přes poskytnutou resuscitaci zemřel.

Hasiči v kooperaci s policií a příslušníky armády pátrali po dalších dvou mladících, kdy byl další z nich (†24) nalezen kousek od místa, kde došlo k nehodě. Byl resuscitován, ale při převozu do nemocnice zemřel. Až do nočních hodin probíhalo intenzivní pátrání po třetím muži, kdy byli nasazeni policejní potápěči a také vrtulník s termovizí.

"Tragickou událost a všechny její okolnosti prošetřují kriminalisté. Nejstarší z mužů se měl v jezu koupat a poté se začal topit. Do vody za ním skočili další dva mladší muži," uvedla tisková mluvčí Pavla Jiroušková pro ŽivotvČesku.cz.

Pátrací akce pokračovala i v sobotu od ranních hodin a po její dobu byl v řece snížen průtok. Probíhala kolem břehu i ve vodě a během dopoledních hodin policejní potápěči nalezli tělo třetího 21letého mladíka. Příčinu úmrtí prokáže nařízená soudní pitva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.