Tragická událost na řece Ostravici. Tři mladíci utonuli, když se vydali koupat. Promluvila mluvčí policie

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Ondřej Čermák / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2021

Tragicky skončil výlet tří mladíků ke splavu řeky Ostravice ve Frýdlantu nad Ostravicí v pátek v odpoledních hodinách. Jeden z trojice mužů se začal ve vodě topit a ostatní dva mu přispěchali na pomoc, přičemž na to sami doplatili. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému (IZS) a také svědci nešťastné události. „Nejstarší z trojice mužů se měl podle všeho jít koupat do jezu,“ uvedla tisková mluvčí policie pro ŽivotvČesku.cz.

Tragická nehoda se stala v pátek 2. dubna během odpoledne, kdy se tři mladíci vydali k vodě. Jeden z nich se podle vyjádření policie rozhodl koupat ve splavu řeky Ostravice, ale vzápětí se začal topit. Na pomoc mu přispěchali další dva, kteří sami skončili v řece. 21letého muže se podařilo vytáhnout z vody a musel být oživován, ale nakonec i přes poskytnutou resuscitaci zemřel.

Hasiči v kooperaci s policií a příslušníky armády pátrali po dalších dvou mladících, kdy byl další z nich (†24) nalezen kousek od místa, kde došlo k nehodě. Byl resuscitován, ale při převozu do nemocnice zemřel. Až do nočních hodin probíhalo intenzivní pátrání po třetím muži, kdy byli nasazeni policejní potápěči a také vrtulník s termovizí.

"Tragickou událost a všechny její okolnosti prošetřují kriminalisté. Nejstarší z mužů se měl v jezu koupat a poté se začal topit. Do vody za ním skočili další dva mladší muži," uvedla tisková mluvčí Pavla Jiroušková pro ŽivotvČesku.cz.

Smutný osud potkal před sedmi lety zpěvačku Ivetu Bartošovou (†48), která zemřela na kolej...

Pátrací akce pokračovala i v sobotu od ranních hodin a po její dobu byl v řece snížen průtok. Probíhala kolem břehu i ve vodě a během dopoledních hodin policejní potápěči nalezli tělo třetího 21letého mladíka. Příčinu úmrtí prokáže nařízená soudní pitva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu