Trest pro Pavla Nedvěda už má konkrétní podobu. Z něj vyplývá, že na čas se teď může plně věnovat Daře Rolins

Pavel Nedvěd a Dara Rolins v roce 2010
Pavel Nedvěd a Dara Rolins v roce 2010
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2023

Na konci listopadu zasáhla fotbalový svět smutná zpráva o tom, že Pavel Nedvěd (50) náhle končí v roli viceprezidenta Juventusu. Stejně tak rezignovali všichni členové klubového představenstva. Důvodem byly finanční podvody turínského celku při přestupech hráčů - za ty Grande Paolo nyní »vyfasoval« osmiměsíční zákaz působení ve fotbale. Klub navíc přišel v probíhajícím ročníku Serie A o 15 bodů. Informoval o tom italský svaz, který cituje sportovní deník Goal. Podle všeho tak legendární fotbalista bude mít více času na svou partnerku, se kterou tvoří pár od poloviny roku 2021. A možná dojde i na stěhování, což ještě loni jeho dcera odmítla, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz.

Pavel Nedvěd není jediným, kdo byl potrestán, jak uvedl magazín Goal. S ním i další někdejší činovníci Juventusu. Bývalý předseda Andrea Agnelli a bývalý výkonný ředitel Maurizio Arrivabene dostali od sportovního tribunálu dvouletý zákaz činnosti. Nejvyšší trest, a to za falšování přestupového účetnictví, obdržel někdejší sportovní ředitel Juventusu Fabio Paratici. Muž, který v je v současnosti funkcionářem londýnského Tottenhamu, má zákaz působení ve fotbale na dva a půl roku.

Důvod, proč Grande Paolo a vedení klubu oznámili konec v loňském listopadu, se opět motal kolem peněz. Italské úřady obvinily vedení z falšování účetnictví - to se stalo už v roce 2021, letos na začátku roku byli ale všichni zproštěni viny. Od října ale bylo všech 15 funkcionářů včetně Nedvěda opět vyšetřováno. Byli podezřelí, že v letech 2018 až 2020 si z přestupů fotbalistů brali protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Není to poprvé, co Juventus čelí podobné kauze. V roce 2006 byl potrestán za účast v rozsáhlé korupční aféře přeřazením do druhé ligy, kterou navíc začal s odečtem 17 bodů. Přišel také o dva tituly z let 2005 a 2006.

Oporou mu je Dara

Vztah slovenské zpěvačky a Nedvěda započal v létě 2021 a podařilo se ho tajit až do zimy. Krásná dcera Pavla Nedvěda na konci roku, kdy došlo k provalení jejich vztahu, na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz ale rozmetala veškeré spekulace, když odpověděla na dotaz, zda vztah jejího otce a Dary Rolins znamená stěhování zpět do ČR. "Žádné stěhování do Čech rozhodně v plánu nemáme," uvedla Ivana Nedvědová. Teď ale může být do budoucna vše jinak - legendárního fotbalistu s koncem ve vedení Juventusu v Itálii nic nedrží a nejméně osm měsíců nezasáhne do fotbalového dění.

Dara Rolins nedávno prozradila, že Pavel Nedvěd má v rámci pracovních závazků skutečně tolik práce, že se za ním do Itálie vypravuje častěji než on za ní. To teď ale odpadlo.

"Mám po boku akčního muže. Jezdím za ním já častěji. A je na mé straně víc kompromisů, protože já mám program volnější a on je opravdu vázán na přesný časový harmonogram svého týmu," uvedla blondýnka detaily fungování vztahu pro slovenský deník Nový čas loni v březnu. Teď to ale vypadá, že by cestování už nemuselo být zejména jen na ní.

Zpěvačka Dara Rolins o žádném muži nemluvila od doby, kdy došlo na rozchod s raperem Rytmusem (45) v roce 2018. Pavel Nedvěd oproti tomu před Darou Rolins prožil v roce 2020 více než vztah s jezdkyní na koních Lucií Anovčínovou. Nakonec se ale měl vrátit k manželce Ivaně, se kterou si řekli své »ano« v roce 1994 a mají spolu dvě děti - Ivanku a Pavla juniora. Manželství skončilo ale rozvodem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.