Třetina řidičů při páteční policejní akci překročila rychlost, 40 mělo v sobě návykovou látku

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 8. 2020

Muži zákona při páteční rozsáhlé bezpečnostní akci zaměřené zejména na dodržování předepsané rychlosti zjistili při kontrole 5300 vozidel 2281 dopravních přestupků. Nedodržení povolené rychlost porušilo 1740 řidičů.

Další přestupky se týkal jízdy bez bezpečnostního pásu, špatného technické stavu vozidla či chybějící dálniční známky.

"V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří," uvedla policie na svých webových stránkách.

"V pátek 14. srpna 2020 proběhla na území celé České republiky dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Do akce bylo nasazeno přes 600 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali téměř 5300 vozidel. I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2281 dopravních přestupků, z čehož 1740 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů," uvedla mluvčí policie Hana Rubášová.

Policisté »obsadili« celkem 900 místech v Česku. Lokality vybrali nejen policisté, ale také veřejnost. Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Za sedm měsíců letošního roku byla příčinou 15,4 procenta všech nehod, které se v tomto období staly. Zemřelo při nich 103 lidí.

Zjištěné dopravní přestupky:

PřestupekPočet zjištění
Porušení stanovených rychlostních limitů1740
Nepoužití bezpečnostních pásů91
Nevyhovující technický stav vozidel62
Požití návykových látek40
Vozidla bez dálničních známek27

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.