Tři dávky očkování mám za sebou, dala bych to všem povinně a byl by konečně klid, říká Jaroslava Obermaierová

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 1. 2022

Herečka Jaroslava Obermaierová (75) má třetí dávku vakcíny za sebou. Je ráda. V předloňském roce onemocnění covid-19 proděla. Teď se cítí chráněna a nechápe, proč je kolem vakcinace takový humbuk. "Je to jenom včelička. Nic mi nebylo a nechápu, co z toho lidé dělají," řekla pro ŽivotvČesku.cz seriálová Vilma Nyklová.

Herečka známá nejen z filmových rolí, ale v současnosti především z nekonečného seriálu nejsledovanější tuzemské komerční stanice, hned po registraci v loňském březnu dostala termín a pro první dávku preparátu si došla do očkovacího centra vinohradské nemocnice. Teď už má za sebou další dvě dávky.

"Třetí jsem dostala někdy kolem Vánoc a vše bylo naprosto v pořádku. Jsem zvědavá, kdy bude kolem toho konečně klid. Nejlepší by bylo, kdyby očkování bylo povinné pro všechny a bylo by to za námi," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka s tím, že kvůli novému typu koronaviru se dočkala několikrát zrušení natáčení v seriálové Ulici.

"Naposled dnes v úterý. Přehodili mi to na příští týden, protože zase je někdo nemocný. Snad už z toho všeho budeme brzy venku," zdůraznila své přání pro ŽivotvČesku.cz Jaroslava Obermaierová.

Koronavirem se herečka nakazila na přelomu listopadu a prosince 2020. "Příznaky byly takové, že si toho ani člověk nevšiml. Pila jsem čaj a to bylo tak všechno. Nejhorší byla asi doba v karanténě. Syn to asi přitáhl z práce a jediný jeho průběh byl, že kašlal," ohlédla se Jarmila Obermaierová do doby, kdy prodělala onemocnění pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.