Tři roky od úmrtí Jiřího Pomeje. Zbyla po něm dcera, vzpomínky a prázdno. Promluvil o něm blízký přítel

Hrob Jiřího Pomeje
Hrob Jiřího Pomeje
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 2. 2022

Jsou to přesně tři roky, kdy životní pouť Jiřího Pomeje (†54) ukončila zákeřná rakovina hrtanu, které nějakou dobu vzdoroval. Zůstala po něm dcera Anna (8) a řada vzpomínek, při kterých se jeho nejbližším, ale i kamarádům objeví úsměv na rtech. Někteří z nich mu chodí vzdávat hold na hrob v Českých Budějovicích. Režisér Zdeněk Troška (68) na svého dobrého kamaráda pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal.

Jiří Pomeje byl pochován v rodných Českých Budějovicích. O jeho hrob se stará především jeho maminka a teta. Režisér Zdeněk Troška se s Jiřím Pomeje znal dlouhá léta a rád o něm mluví, protože člověka, kterým někdejší producent byl, lze potkat skutečně jen jednou za život.

"My jsme byli s Jirkou velcí kamarádi, byl to vážně správný kluk. Měl jsem ho hodně rád a fascinovala mě jeho povaha. Byl snílek, takové velké dítě, a to na něm bylo milé a kouzelné. Je tu po něm prázdno," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý režisér, jak na svého přítele vzpomíná s tím, že odešel velmi brzy. Také promluvil o jeho povaze, která mu v některých životních momentech pořádně zavařila, na druhou stranu bez ní by možná nedokázal realizovat své sny.

"Jirka měl jeden problém, který ale ve výsledku, když se dnes ohlédnu, z něj dělal člověka, kterým byl. Neuměl odhadnout lidi a nechtěl nebo nedokázal si připustit, že to s ním někdo nemyslí dobře. Byl velmi důvěřivý, a to se mu mnohokrát v životě samozřejmě vymstilo. Je to škoda, protože jinak to byl profesionál a uměl se pro hodně věcí rychle nadchnout," dodal pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška.

Jiří Pomeje byl celkem třikrát ženatý - poprvé s herečkou Michaelou Kuklovou (53), podruhé se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48) a jeho poslední ženou, se kterou má dceru, byla DJ Andrea Šťastná (33), se níž ale došlo krátce před jeho smrtí ke kolizi vztahů. Zemřel 26. února 2019 v Nemocnici Na Pleši.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.