Tři terasy a rozloha domu. Luxusní byt manželů Marešových za 39 milionů korun zhodnotil realitní makléř

Byt manželů Marešových na pražském Břevnově
Byt manželů Marešových na pražském Břevnově
Foto: ŽivotvČesku.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2021

Investice do bydlení je jednou z těch, která se vyplácí. Člověk v něm nachází útočiště, klid a také rodinnou pohodu. Úspěšný moderátor a influencer s více než 1 milionem sledujících Leoš Mareš (45) si zařídil luxusní byt s manželkou, modelkou a stylistkou Monikou Marešovou (40) a oba si užívají společných chvil v domově, který si vytvořili. Jeden z nejkrásnějších párů českého showbyznysu vsadil na minimalismus a dal přednost praktičnosti před pompézností. Za byt zaplatili přes 39 milionů korun. "Byt má obytnou plochu jako rodinný dům a velkou výhodou může být také možnost grilování na terase. Zároveň se člověk ale nemusí o vše starat tak jako u domu - sekat trávu, zazimovat a tak dále. Vlastní parkování je určitě obrovská výhoda," zhodnotil nemovitost realitní makléř Jakub Jarolímek pro ŽivotvČesku.cz.

Leoš Mareš po boku manželky Moniky, se kterou se oženil 5. února 2018 v kostele v Litomyšli, jenom září. Je evidentní, že i když manželství obecně přináší občasné neshody či výměny názorů, svoji ženu jeden z našich předních moderátorů vroucně miluje, váží si jí a nedá na ni dopustit. Rozhodli se spolu strávit život, a tak je logické, že si chtěli vytvořit vlastní domov, ve kterém bude vše přesně podle jejich představ a nebudou se muset na nic ohlížet. Proto koupili luxusní byt v lokaci pražského Břevnova, jehož cena činila 39 321 855 korun.

Ale protože bytový design vyžaduje řadu věcí a nejde pouze o estetické cítění, ale také o odborné znalosti a schopnosti, pár si zajistil profesionála v oboru - architekta, který dostal na starost realizaci vysněných plánů na domov Marešových. Epidemie koronaviru v Česku byla alespoň v souvislosti s plánováním společného bydlení pozitivní, protože manželé našli čas na jeho zvelebování a celkovou organizaci domácnosti po koupi nového bytu.

Podle informací Extra.cz se jedná o rozlehlý byt, který se nachází v 5. patře a obytný prostor má 257,1 metrů čtverečních podlahové plochy a k němu ještě tři terasy, z nichž největší nacházející se na jižní straně má 114,8 metrů čtverečních a zbylé dvě severní mají rozlohu 31 metrů čtverečních. Původní dispozice 5+kk si manželé změnili na 4+kk. K luxusnímu bytu patří také hned tři parkovací místa.

"Jedná se o luxusní byt v lokalitě pražského Břevnova, což je dle mého názoru zajímavá lokalita. Takový dobrý kompromis - na jednu stranu kousek do centra a na druhou stranu kousek na dálnici. Je tam i dostatek zeleně, což je atraktivní i důležité. Byt má obytnou plochu jako rodinný dům a velkou výhodou může být také možnost grilování na terase. Zároveň se člověk ale nemusí o vše starat tak jako u domu - sekat trávu, zazimovat a tak dále. Vlastní parkování je určitě obrovská výhoda, protože problémy s parkováním už nejsou dominantou pouze Prahy, ale je to téměř všude ve velkých městech. Co vidím jako nevýhodu, je cena. Troufám si říct, že by se za takové peníze daly koupit 2-3 domy kus za Prahou," zhodnotil luxusní byt odborným pohledem realitní makléř Jakub Jarolímek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.