Další třída mateřské školky skončila v karanténě. U dítěte se prokázal pozitivní test na COVID-19

Další školka se potýká s COVID-19.
Další školka se potýká s COVID-19.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2020

Další mateřská školka se musí potýkat s nákazou onemocnění COVID-19. V mateřské škole Duha, která sídlí v brněnské Kachlíkově ulici, se jedno z dětí nakazilo. Prokázal to pozitivní výsledek testu. Celá třída je v tuto chvíli uzavřená a spolužáci infikovaného dítěte spolu s pedagogy v karanténě.

"Ve spodní třídě (zelená + modrá) bylo dnes, 28. května, pozitivně testováno dítě na COVID–19. Celá spodní třída je uzavřená a je na 14 dní v karanténě," oznámila školka ve čtvrtek odpoledne na svých webových stránkách, kterou cituje portál TN.cz.

Dítě bylo bez příznaků

Ostatní třídy zatím jsou v provozu. Kolik lidí celkem zůstalo v karanténě není jasné. Ředitelka školky odmítla poskytnout další informace. Nakažené dítě podle dostupných informací nemělo příznaky COVID-19.

"Informaci samozřejmě dostali rodiče všech dětí ze školky, aby se mohli rozhodnout, zda potomky pošlou i do vedlejších tříd, které dál fungují," doplnil starosta Brna-Bystrce Tomáš Kratochvíl.

V tuto chvíli nejde o první případ, kdy se kvůli dítěti s onemocněním ocitlo více lidí v karanténě. Nedávno se kvůli tomu úplně zavřela mateřská školka v Praze a v Blansku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.