Tropický týden v Česku. Vedro naruší lokální bouřky. Meteoroložka řekla, jak bude vypadat konec června

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2021

Druhá polovina června bude ve znamení letních a tropických teplot. Horké a dusné počasí lákající lidi k vodě přeruší jen četné bouřky. "Čekají nás nejteplejší a nejslunečnější dny roku. Ale musíme počítat také s lokálními bouřkami," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Českou republiku čeká dosud nejteplejší týden v roce, který přinese i tropické teploty. Teploměr bude třicetistupňové hodnoty atakovat od úterý. Velmi teplý bude také poslední červnový týden.

"Čekají nás nejteplejší a nejslunečnější dny roku. Ale musíme počítat také s lokálními bouřkami, ty by měly být nejintenzivnější o víkendu. Teplota vody se bude pohybovat kolem 22 stupňů Celsia, už se tedy dá krásně koupat. Tento týden bude tropický a poslední týden před prázdninami budou teploty do 28 stupňů Celsia," popsala počasí v závěru měsíce Dagmar Honsová.

V pondělí meteorologové očekávají nejvyšší denní teploty až 26 stupňů Celsia. Pořádné vedro začne od úterý, teploměr bude atakovat hranici 30 stupňů. Podobný ráz jako úterý bude mít také středa. Jasno a krásné slunečné počasí meteorologové předpovídají i na čtvrtek, teploty by měly vyskočit dokonce až ke 33 stupňům Celsia. V pátek by pak mohlo být ještě o jeden stupeň tepleji.

Víkend lehce zchladí lokální bouřky, ale teplé počasí se protáhne i do dalšího týdne, teploty by však už neměly šplhat přes 30 stupňů Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.