Reklama:

Tropy vydrží až do konce pracovního týdne, poté nastane změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2024

Česko má za sebou letošní první tropickou noc. "Teplota ojediněle neklesla pod 20 °C, příkladem v Brně, Holešově nebo pražském Klementinu. Také nejvyšší odpolední teploty budou tropické –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ před přechodem studené fronty budou na východě našeho území nejvyšší teploty kulminovat až na 33 °C, pocitovou teplotu bude zvyšovat vlhkost vzduchu na východě území," vylíčila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a upřesnila předpověď pro nadcházející dny.

Reklama:

"Více oblačnosti bylo už ráno na severozápadě území a během dne jí bude přibývat. Odpoledne očekáváme místy déšť, přeháňky a také bouřky. Ty mohou být ojediněle velmi silné, budou podmínky i pro vznik supercel –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ zejména v nich se očekávají kroupy, silné nárazy větru a srážkové úhrny až kolem 30 milimetrů," upozornila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a doplnila, že odpolední teploty se budou pohybovat mezi 25 až 33 °C, od severozápadu se pak bude během dne postupně ochlazovat, pocitově bude na východě až 34 °C.

Čtvrteční počasí bude velmi příjemné. "Bude jasno až polojasno, kdy počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu. Odpolední teploty budou v rozmezí 24 až 28 °C," popsala expertka přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se jedná o ideální start astronomického léta.

Reklama:

V pátek bude polojasno, postupně přibývání oblačnosti a místy přeháňky, déšť a bouřky. Ojediněle i velmi silné. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C, na východě 34 °C.

Výhled na víkend

V sobotu si počasí zpočátku dne připraví oblačno, během dne až polojasno. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť a přeháňky nebo bouřky. "Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," dodala meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty budou panovat v závěru tohoto týdne.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: