Reklama:

Tropy vystřídají lijáky: Začátek týdne nabídne až 34 °C, jeho závěr přinese ochlazení pod 20 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2025

Českou republiku čeká v pondělí výrazně rozdílné počasí. "Západní část území se ochladí už od rána přechodem studené fronty a teploty tam sotva překročí dvacet stupňů Celsia, na východě republiky budou odpolední maxima šplhat až k 34 °C," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz. Odborníci přes počasí zároveň varují před silnými bouřkami, které mohou dorazit zejména do východní poloviny.

Reklama:

"V pondělí nás čeká nejteplejší den celého týdne a také den s velkými teplotními rozdíly. Mezi západem Čech a Moravou se Slezskem to může být až 15 °C," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na síti X.

Reklama:

Teplotní propast a bouřky na obzoru

V pondělí začne přes Česko postupovat studená fronta, která se od západu začne projevovat už v ranních hodinách. V Karlovarském a Plzeňském kraji se očekává zatažené nebe a déšť už od rána, během dne se oblačnost a srážky rozšíří na většinu území. Zatímco v těchto oblastech se denní maxima budou pohybovat jen kolem 20 °C, na východě republiky bude zpočátku slunečno a teploty tam mohou vystoupit až na 34 °C.

Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se navíc odpoledne a večer mohou vyskytovat silné bouřky. Podle výstrahy mohou být doprovázeny přívalovým deštěm, krupobitím a nárazy větru kolem 70 km/h. Situaci budou dále upřesňovat v průběhu pondělí.

Úleva přijde během týdne

Úterní počasí už přinese znatelné ochlazení. Bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 16 °C, odpolední maxima se budou pohybovat mezi 22 až 27 °C.

Další studená fronta dorazí ve středu. Dopoledne bude ještě většinou slunečno, ale postupně začne přibývat oblačnosti a od západu se znovu objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty zůstanou mezi 25 a 29 °C, ale ve čtvrtek se ochladí výrazněji.

Předpověď na zbytek týdne

Čtvrtek: Oblačno až zataženo, místy déšť a ojediněle bouřky. Ranní teploty 12 až 16 °C, denní maxima jen 18 až 22 °C.

Pátek: Zataženo až oblačno, na většině území déšť. Teploty odpoledne vystoupí na 20 až 24 °C.

Sobota: Oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 13 až 17 °C, odpolední 22 až 26 °C.

Neděle: Polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Teploty 23 až 27 °C.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: