Tvrdá kritika iniciativy Chcípl PES. Tito lidé ničí snažení 95 procent Čechů, tvrdí Roman Skamene

Roman Skamene
Roman Skamene
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2021

Mnozí podnikatelé jsou už vyčerpaní z toho, jak dlouho v České republice trvají restrikce a omezení služeb a rozhodli se, že vládní nařízení nebudou respektovat. Dochází k otevírání některých restaurací i vleků. Ostrý vzkaz těmto lidem poslal herec Roman Skamene (66). "Ti lidé prostě nechápu, že to kazí všem ostatním," vyjádřil se k situaci pro ŽivotvČesku.cz.

V České republice dál roste napětí mezi vládou a podnikateli, kteří přichází o peníze kvůli vládním opatřením, které mají za cíl omezit šíření nebezpečného koronaviru. Nejvíce je momentálně slyšet o vlekařích, hostinských a o majitelích penzionů a hotelů. Řada z nich vládní nařízení různě obchází, protože se dostávají do velkých ekonomických problémů.

Na jedné straně je snaha podnikatele alespoň částečně odškodnit formou kompenzací, na straně druhé roste frustrace a občanská neposlušnost. "Už několik měsíců říkám, že pokud politika vlády bude nesrozumitelná, chaotická, nebude odpovídat realitě a povede k tomu, že jistý segment společnosti a ekonomiky půjde »na buben«, tak se ti lidé začnou bránit. Cítí, že existenční jistota je pryč. Vláda dál pokračuje ve strašení, ale nenabízí nic, co by ty lidi mohlo uspokojit. Kdyby jim vláda refundovala ztráty, tak by nikdo do tak velkého protestu nešel," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor o iniciativě Chcípl PES.

Část občanů České republiky rebelující podnikatele podporuje a jejich jednání schvaluje, jiní jsou ale přesvědčeni, že takové jednání vede k dalšímu prodlužování koronavirové epidemie.

"Já se z té současné doby rozhodně nehroutím. Člověk si musí najít nějakou zálibu, aby se z toho nezbláznil. Já hlavně nechápu ty blbce z iniciativy Chcípl PES, jak otevírají ty hospody a vleky. Ti nám prostě to naše snažení ničí. Já si myslím, že 95 % lidí všechno chápe, ale tihle to kazí. Je to prostě epidemie a pokud se jen něco nedodrží, tak to má obrovské následky. A tito lidé to porušují a naše snažení kazí," nebral si servítky herec Roman Skamene a pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak situaci vnímá on.

Iniciativa Chcípl PES a její signatáři jsou pod bedlivým dohledem policie, ta přestupky většinou posílá do správního řízení. "Jsou mezi námi lidé, kteří do politiky jít chtějí. Mnoho lidí nám říká, že v minulosti volili různé strany, i třeba hnutí Andreje Babiše, a teď nám říkají, že tyto strany ztratily jejich důvěru. Letošní volby už nestihneme, ale myslím si, že za dva roky v obecních volbách už možná budeme kandidovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí iniciativy David Biksadský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.