Tyson se vrátí do ringu v exhibici s Jonesem. Bude zajímavé, v jakém tempu se bude boxovat, říká Chládek

Legendární Mike Tyson
Legendární Mike Tyson
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2020

Jeden z nejlepších a nejkontroverznějších boxerů všech dob Mike Tyson se ve svých čtyřiapadesáti letech vrací mezi šestnáct provazů. Sice jen v exhibici, ale zápas bude stát za to. Důvodem je, že jeho soupeřem bude v duelu těžké váhy na osm kol, mladší krajan a zároveň stejně legendární Roy Jones (51). Pro ŽivotvČesku.cz okomentoval nadcházející zápas nejlepší český boxer Zdeněk Chládek, který ukončil před několika týdny svou kariéru. "Bude to souboj legend," prozradil.

Souboj dvou Američanů, zároveň největších legend je na spadnutí. Zápas původně naplánovaný na září bude přenášen na sociální síti Triller. Oba soupeře během přípravy sledoval tým kameramanů a z nasbíraného materiálu by měl vzniknout desetidílný dokument. Souboj se vysílá v noci ze soboty na neděli od 2:30 hodin.

"Tento zápas bude historická událost. Pravděpodobně bude Tyson tlačit a uvidíme, jestli tlak Jones ústrojí a svou technikou přeboduje Tysona. Je to pro mě až neuvěřitelné, že tyto dvě legendy jdou zpět do ringu a sám jsem zvědav, v jakém tempu se bude boxovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Chládek, který v ringu odboxoval na 400 zápasů. Jednoznačného vítěze nemá. Bude to podle něj souboj brutální síly proti chytrosti a rychlosti. Ano, i po padesátce bude Jones předvádět to, čím si získal miliony fanoušků po celém světě.

Tyson se na návrat do ringu připravoval od jara. Původně chtěl boxovat s Evanderem Holyfieldem. S mužem, kterému v památném souboji o titul v roce 1997 ukousl kus ucha a následně byl diskvalifikován.

Po dvouměsíčním neúspěšném vyjednávání nakonec padla volba na Jonese, který bude rozhodně pro Tysona tvrdý oříšek - v minulosti držel mistrovské pásy ve čtyřech váhových kategoriích současně.

I když se jedná o exhibici, oba soupeři obdrží čestný titulový pás WBC vytvořený speciálně pro tuto událost. Souboj se bude konat podle speciálních pravidel. Obě legendy si zaboxují osm kol po dvou minutách. Pokud dojde k tržné ráně, souboj bude okamžitě přerušen. Navíc nejsou povoleny knockouty. Promotéři akce sice tvrdí, že K.O. padnout může, ale spíš se jedná jen o reklamu, kalifornská sportovní komise takovou tvrdost svým způsobem zakázala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.