U kapra vzpomínám na svého otce pytláka. Vánoce si užívají hlavně kočky, říká Jaroslav Flegr

New Project - 2020-12-25T083416.414
New Project – 2020-12-25T083416.414
Foto: Archiv Jaroslava Flegra
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2020

Mohlo by se zdát, že evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr (62) i přes Vánoce leží v grafech a tabulkách a predikuje vývoj epidemie, ale není tomu tak. Jde o dny, kdy si na chvíli od »zachraňování lidí« odpočine a věnuje se rodině. "Vánoce jsme si užívali, dokud byly děti malé, teď už si je užívají hlavně kočky a babička," prozradil profesor z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Když se přiblíží Štědrý den, odborník přes biologii zvolní a rozhodně si vychutná kouzelnou atmosféru nazdobeného domova s nejbližšími.

"Kapra jsme měli, ale užíval jsem si ho hlavně já, protože přitom vždy vzpomínám na svého otce, vášnivého pytláka. Bramborový salát jsme také měli - ten si užíváme všichni, děti s řízkem," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Flegr, že štědrovečerní večeři mají klasickou.

To je ale jediná tradice, která se v domově respektovaného vědce odehrává. "Koledy nezpíváme. Vánoce jsme si užívali, dokud byly děti malé, teď už si je užívají hlavně kočky a babička. V posledních letech jsem zavedl, že si každý koupí od každého dárek, takže překvapení jsou u stromku »dárci«," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Flegr, který predikoval, že okolo Vánoc bude mít Česko opět významné nárůsty pozitivních případů v souvislosti s koronavirem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.