Udržet nervy na uzdě a nepanikařit. Vladimír Růžička řekl, co bude na Bělorusko platit a zatipoval výsledek

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Hokejový trenér Vladimír Růžička
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2021

Po dvou porážkách je situace české hokejové reprezentace na 85. mistrovství světa velmi nepříjemná a pondělní utkání proti Bělorusku má klíčový význam. V případě porážky by se účast v čtvrtfinále odsunula do teoretické roviny. Bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička (57) zdůrazňuje, že i v takto kritické situaci je nutné zachovat klid. "Být v pohybu, nebláznit, hrát v klidu a srovnat přihrávky. Vyhrajeme 4:1," předpověděl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný trenér, jak důležité utkání dopadne.

Pondělní utkání s Běloruskem nebude nic lehkého. Oba týmy do zápasu naskočí ve zcela jiném rozpoložení. Před turnajem by byli Češi bráni za jasného favoritu, začátek MS ale české reprezentaci hrubě nevyšel. Bělorusové jsou navíc naladěni na optimistickou vlnu, protože v neděli dokázali porazit výběr Švédska.

Rozpoložení českého národního týmu není dobré a Bělorusko je nutné porazit. Navíc ve čtvrtek bude na národní tým čekat složitý zápas právě se Švédskem, které do turnaje také vykročilo zle - má na kontě dvě porážky stejně jako český výběr.

"Když se vrátím k těm dvěma prohraným zápasům, tak jsme v nich neměli pohyb. Máme dobré hráče, rychlé hráče, ale v těch zápasech pohyb nebyl. Z toho plynuly chyby a fauly, pak jsme dostávali góly v oslabení. Proti Bělorusku to chce pohyb, hrát v klidu, nebláznit a srovnat přihrávky, pak to bude dobré," vrátil se pro ŽivotvČesku.cz k prohraným zápasům Vladimír Růžička.

"Dnes musíme hrát aktivně, napadat je a nenechat je rozehrát. Musíme se připravit na to, že budou mít rychlé protiútoky, takže je třeba hrát zodpovědně dozadu. Také bychom se měli snažit uhrát zápas bez inkasovaného gólu, ve dvou zápasech jsme zatím dostali 9 gólů, to je docela dost," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární útočník a trenér, který si uvědomuje, že úspěch jakéhokoliv týmu začíná od zabezpečené obrany, která se vyvaruje chyb.

Podle vítěze z Nagana je ale také důležité nepanikařit, hrát v klidu a držet se stanovené taktiky. "Vždy, když se prohraje, tak je nálada v týmu špatná. Všichni chceme vyhrávat, ale teď je zásadní zachovat klid, nebláznit, nezmatkovat, udržet nervy na uzdě. Další zásadní věc je, že nesmíme v dnešním zápase být vylučovaní. Pokud se udržíme na ledě v plném počtu a bude se hrát 5 na 5, tak by to podle mě mělo být dobré," myslí si Vladimír Růžička, který nevylučuje, že dvě úvodní porážky mohou tým stmelit.

"Stává se to, že se tým semkne. Všichni věříme, že právě to se stane, že hráči zaberou a začneme vyhrávat. Je vidět, že letošní mistrovství je otevřené a může se stát cokoliv. Když zachováme klid a chladnou hlavu, tak vyhrajeme. Tipuji, že to skončí 4:1," dodala s mírným optimismem pro ŽivotvČesku.cz hokejová legenda.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.