Ufňukaná Uršula z Harryho Pottera oslavila půlkulatiny: Shirley Henderson v 55 letech udivuje vzhledem dívky

Shirley Henderson si zahrála 14letého ducha v Harry Potterovi
Shirley Henderson si zahrála 14letého ducha v Harry Potterovi
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2020

Skotská herečka Shirley Henderson (55), známá jako ufňukaná Uršula z filmové série o čarodějném učni Harry Potterovi, oslavila na konci listopadu půlkulaté narozeniny, ale přes svůj věk rozhodně mate vzhledem mladé dívky. Sama přiznala, proč jako dospělá žena mohla přijmout roli 14leté dívky, která patřila mezi duchy bradavického hradu.

Shirley Henderson je skotská herečka, která už v dětství slavila úspěchy. Díky svému působení na divadelních prknech londýnského divadla Royal National Theatre se dostala k roli novinářky Isobel v krimiseriálu Hamish Macbeth a posléze přišla nabídka na postavu Morag v historickém velkofilmu Rob Roy. V roce 2001 se objevila po boku hollywoodské hvězdy Renée Zellweger (51) v romantické komedii Deník Bridget Jonesové, kde si zahrála Jude, kamarádku hlavní představitelky. Ale rok nato ztvárnila postavu ufňukané Uršuly, ukňouraného 14letého ducha dívky žijícího na dívčích toaletách bradavického hradu, ve filmové sérii o Harry Potterovi. Zajímavostí je, že v době natáčení jí bylo 35 let, jak uvedl web looter.com.

"Asi bych tu roli nedostala, kdyby se nejednalo o čtrnáctiletého ducha mrtvé dívky. Tím chci říct, že bych nemohla hrát normální studentku v Bradavicích. To je směšná představa. Jako duch jsem měla hodně make-upu, byla jsem dost bledá a měla divný hlas. To je úplně jiná věc," přiznala Shirley Henderson v rozhovoru pro movieweb.com.

Ale u role ufňukané Uršuly nezůstala jen ve filmu, protože mnoho fanoušků ji má tak spojenou s bradavickým duchem, že ji tak oslovují i v běžném životě. "Čím víc čas plyne, tím více mě lidé poznávají. Hlavně dívky, které jsou z toho nadšené. Myslím, že proto, že s tím vyrostly (s filmy o Harry Potterovi, pozn. red.). Je to hezké, vždycky je to hezké. Jsou to úžasné filmy a já jsem šťastná, že jsem mohla být jejich součástí," řekla Shirley Henderson, jak uvedl britský deník Metro.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.