Ukradené dětství to asi nebylo. Greta Thumberg zveřejnila snímek, kdy jí byly 2 roky. Vyvolal šílenství

Aktivistka Greta Thunberg
Aktivistka Greta Thunberg
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 9. 2020

Greta Thunberg si nemůže ani během koronavirové epidemie stěžovat. Aktivistka si myslí, že nemoc COVID-19 už prodělala, takže by měla mít imunitu. Sama si před časem naordinovala karanténu. Utrpení to být rozhodně nemohlo být, protože její rodina žije v přepychu. Teď se pochlubila snímkem, jak vypadala ve věku dvou let.

Ukradené dětství? To sotva. Greta Thunberg si to sice může myslet, ale při pohledu do domu, kde 17letá aktivistka žije, se nad tím dá leda kroutit hlavou. Ani na snímku, kterým se pochlubila a jsou jí dva roky, to nevypadá, že by životně strádala. Co je nutné podotknout, na Instagramu vyvolal její snímek hotové šílenství, alespoň pokud jde o vyjádření sympatií lidí v podobě »To se mi líbí«.

Pokud jde ale o současnost, na sociální sítě už v minulosti unikla fotka, na které Greta s maminkou Malenou Ernman sedí na luxusním designovém křesle za 238 tisíc korun. Za nimi se povaluje další křesílko, jehož cena činí rovných 220 tisíc korun. Informaci přinesl server Armstrong Economics.

A takových kousků mají Thunbergovi v domě několik. Vždyť Gretin táta Svante Thunberg si na dceřiných aktivitách postavil výnosný byznys. Používá k němu hned dvě firmy, které sídlí nedaleko jejich stockholmského sídla.

Ukradené dětství rozhodně Greta neprožila, naopak to vypadá, že měla komfortnější dětství než většina jejích vrstevníků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.