Umělá inteligence v našich životech: Datový expert a ničitel polopravd Petr Ludwig v podcastu Jiřího Ovčáčka přiblížil budoucnost

Petr Ludwig a Jiří Ovčáček
Petr Ludwig a Jiří Ovčáček
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2023

O novém fenoménu AI (Artificial intelligence) - tedy umělé inteligenci - v současnosti snad slyšel už každý. Kromě toho, že jedním pohledem jde o »hračku konající dobro«, pohledem druhým je to přesně opačně. Zejména pokud jde o obavy lidí, že umělá inteligence bude mít vliv na personalistiku a růst nezaměstnanosti. V sedmém díle podcastu JO!, který připravuje redakce ŽivotvČesku.cz, se mimo jiné i toto řešilo. Pozvání k mikrofonu totiž přijal Petr Ludwig, kterého lidé znají významně díky jeho knižnímu bestselleru Konec prokrastinace, ale i řadě jeho přesných datových analýz.

Umělá inteligence je s lidmi už řadu let, přesto největší boom zažívá až v posledních měsících. Ten vyvolal především nástroj ChatGPT, který se během chvilky rozšířil mezi veřejnost po celém světě.

Fenomén »umělá inteligence« se stal středobodem diskuze v nejnovějším díle podcastu JO!. A jak už je zvykem, provází jím bývalý mluvčí Hradu a v současnosti redaktor a komentátor a brilantní rétor Jiří Ovčáček, nepravidelný doprovod mu dělá redaktor Rudolf Šindelář.

V již sedmém díle pořadu si hlavní aktéři povídali s podnikatelem, spisovatelem, specialistou přes datové analýzy Petrem Ludwigem, který se o umělou inteligenci významně zajímá. Dokonce se v této oblasti pustil do vývoje speciální aplikace na přepis mluveného slova. Redakce ji měla možnost otestovat a výsledky byly mimořádně skvělé, o čemž se v podcastu rovněž mluví. Mimo jiné Ludwig přiblížil, jak digitální technologie pravděpodobně ovlivní v budoucnu svět. Podcast je možné si přehrát níže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.