Psychiatr pro ŽvČ promluvil o možné příčině smrti kojence. Mohou za to drogy v těhotenství

Psychiatr Jan Cimický.
Psychiatr Jan Cimický.
Foto:
Publikováno: 31. 5. 2020

Smrt čtyřměsíčního miminka otřásla celou republikou. Matka zesnulého Tadeáše uvedla, že usnula v parku a chlapeček mezitím i s kočárkem zmizel. Když se kojenec našel v sobotu odpoledne bez známek života, mezi lidmi se začalo spekulovat, že mu matka, která byla mimo jiné závislá na drogách, ublížila. Redakce Život v Česku oslovila psychiatra Jana Cimického, který přichází s úvahou, jak mohl kojenec zemřít.

Dnešní výsledky soudní pitvy vyloučily cizí zavinění. Násilná smrt či cizí zavinění byly soudní pitvou vyloučeny. Podezřelé osoby, které jsme v souvislosti s případem zadrželi a vyslýchali, byly dnes propuštěny. V této chvíli je to rodinná tragédie, určitě se nejedná o nějaký trestný cín, závažný zločin vraždy a podobné,“ uvedla pro Život v Česku policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Výslech podstoupila matka už v sobotu. Spekuluje se, že druhou osobou byl dědeček dítěte. Pátrání po malém chlapci bylo vyhlášeno v pátek odpoledne. Matka tvrdila, že jí dítě někdo vzal i s kočárkem, když usnula v hořínském zámeckém lesoparku.

Názor psychiatra

Policie České republiky
Policie prohledávala okolí Mělnicka. (Ilustrační foto)

Policie doposud neuvedla, co bylo příčinou smrti. Pro Život v Česku promluvil uznávaný psychiatr Jan Cimický o možné příčině smrti malého Tadeáška. „Je pravděpodobné, že jestli matka brala drogy v těhotenství, to dítě bylo postižené,“ uvedl Cimický. „Takže kojenec mohl zemřít z tohoto důvodu,“ doplnil jednu z možných příčin Tadeášova úmrtí.

Zda se jednalo opravdu o vrozenou vadu, ukázala soudní pitva. Policie však nic, kromě informace, že dítě nezemřelo násilnou smrtí, neuvedla.

Život někdy přináší situace, nad kterými zůstává rozum stát. Snad pro každou ženu je mateř...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu