Psychiatr pro ŽvČ promluvil o možné příčině smrti kojence. Mohou za to drogy v těhotenství

Psychiatr Jan Cimický.
Psychiatr Jan Cimický.
Foto:
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Smrt čtyřměsíčního miminka otřásla celou republikou. Matka zesnulého Tadeáše uvedla, že usnula v parku a chlapeček mezitím i s kočárkem zmizel. Když se kojenec našel v sobotu odpoledne bez známek života, mezi lidmi se začalo spekulovat, že mu matka, která byla mimo jiné závislá na drogách, ublížila. Redakce Život v Česku oslovila psychiatra Jana Cimického, který přichází s úvahou, jak mohl kojenec zemřít.

Dnešní výsledky soudní pitvy vyloučily cizí zavinění. Násilná smrt či cizí zavinění byly soudní pitvou vyloučeny. Podezřelé osoby, které jsme v souvislosti s případem zadrželi a vyslýchali, byly dnes propuštěny. V této chvíli je to rodinná tragédie, určitě se nejedná o nějaký trestný cín, závažný zločin vraždy a podobné,“ uvedla pro Život v Česku policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Výslech podstoupila matka už v sobotu. Spekuluje se, že druhou osobou byl dědeček dítěte. Pátrání po malém chlapci bylo vyhlášeno v pátek odpoledne. Matka tvrdila, že jí dítě někdo vzal i s kočárkem, když usnula v hořínském zámeckém lesoparku.

Názor psychiatra

Policie České republiky
Policie prohledávala okolí Mělnicka. (Ilustrační foto)

Policie doposud neuvedla, co bylo příčinou smrti. Pro Život v Česku promluvil uznávaný psychiatr Jan Cimický o možné příčině smrti malého Tadeáška. „Je pravděpodobné, že jestli matka brala drogy v těhotenství, to dítě bylo postižené,“ uvedl Cimický. „Takže kojenec mohl zemřít z tohoto důvodu,“ doplnil jednu z možných příčin Tadeášova úmrtí.

Zda se jednalo opravdu o vrozenou vadu, ukázala soudní pitva. Policie však nic, kromě informace, že dítě nezemřelo násilnou smrtí, neuvedla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.