Úmrtí mladíka z nemocnice v Chomutově prošetřuje policie. Bratr popsal, co se dělo, než zemřel

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2021

Pouhé vteřiny a minuty mohou rozhodovat o lidském životě. Štěstí opustilo teprve 23letého mladíka, který v pondělí 15. března navečer kolem 18. hodiny dorazil na pohotovost chomutovské nemocnice s bolestmi na hrudi. K nim se přidaly ještě potíže s dýcháním a jeho zdravotní komplikace se rychle zhoršovaly. Došlo však k nejhoršímu, když muž zkolaboval a zdravotníci se ho snažili několik desítek minut marně oživovat. "Přišel na ambulanci, udělalo se mu špatně. Byl hodinu resuscitován. Bohužel došlo k úmrtí,“ uvedla mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová pro ŽivotvČesku.cz.

Smutný případ ztráty života mladého Viktora, který po sobě zanechal teprve tříletou holčičku, aktuálně prošetřuje policie. Příbuzní zesnulého mladíka totiž podali trestní oznámení, protože z úmrtí milovaného člena rodiny viní nemocnici.

"Přišel na ambulanci, udělalo se mu špatně. Byl hodinu resuscitován. Bohužel došlo k úmrtí. Více informací poskytnout nemůžeme s ohledem na probíhající vyšetřování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Krajské zdravotní Jana Mrákotová.

Podle slov bratra Lukáše došlo k tomu, že byl Viktor osočen, že simuluje a nebylo mu zavčas pomoci, jak by v dané chvíli potřeboval.

"Měl dýchací potíže, bolelo ho na hrudi a brněla ruka. První jsme zavolali pohotovost. Řekli, abychom ho přivezli. Potom na pohotovosti zase řekli, ať s ním jedeme na ambulanci interny. Prý je mladý a určitě neodpadne. Ani na interně bratra nechtěli ošetřit. Odtamtud jsme volali znovu na pohotovost. Tam řekli, že nás nemohou ošetřit, když jsme v areálu nemocnice a zavolali sami na internu, aby bratra přijali," vyjádřil se bratr Viktora, jak uvedl Blesk.

V situaci, kdy byla každá vteřina drahá, trvalo čekání dalších dvacet minut. Přesto, že se na místě poté objevila lékařka, Viktor, který se cítil stále hůře, musel údajně znovu čekat. "Za další čas mu udělala výtěr z nosu, že prý si počká další dvě hodiny, než budou výsledky. Dovnitř ordinace ho vzal až jiný doktor a bratr zemřel prakticky hned, jak zavřel dveře," popsal pro Blesk bratr Lukáš poslední minuty života Viktora, který pracoval jako taxikář.

Zarmoucená rodina a přítelkyně, se kterou má malou dceru, považuje úmrtí Viktora za chybu nemocnice. K případu se vyjádřila tisková mluvčí Policie České republiky - KŘP Ústeckého kraje. "Mohu pouze potvrdit, že se tím případem zabýváme a více informací prozatím sdělovat nebudeme. Ani nepotvrzuji věk, nicméně ano, úmrtí pacienta v chomutovské nemocnici na základě oznámení prošetřujeme," uvedla v úterý Miroslava Glogovská pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu