Uplyne 11 let od premiéry Okresního přeboru. Luděk Sobota překvapivě promluvil o druhé sérii

Herec Luděk Sobota
Herec Luděk Sobota
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2021

Diváci si zaškatulkovali Luďka Sobotu (77) jako lehce popleteného baviče, ovšem ve skutečnosti jde o výborného herce. V září uplyne přesně 11 let od premiéry seriálu Okresní přebor, který si zamiloval snad každý. Dříve se mluvilo o druhé sérii, která ale nakonec nevznikla a nejspíše už ani natočena nebude. "Natáčení jsem si užil a je vlastně dobře, že druhá série už nevznikla," řekl pro ŽivotvČesku.cz představitel seriálového předsedy klubu Václava Orla.

Režisér Jan Prušinovský měl o postavě Václava Orla, předsedy Slavoje Houslice, dost jasnou představu. Měl vypadat přesně jako Luděk Sobota, kterého si nakonec do seriálu prosadil.

"Mě se tam natáčelo velice dobře, protože tam byla dobrá parta. Všichni lidi mi byli sympatičtí včetně režiséra. Já jsem nejdříve chtěl malinko, aby tam ode mě bylo více srandy, taková ta, kterou lidé znají, to on nechtěl a tak to zůstalo v podobě, v jaké to je. Je to asi dobře. Druhá série mi, možná pro někoho, nechybí. Já už jsem totiž dost opotřebovaný a spíše už jen relaxuji. Trpím takzvaným syndromem zakuklení, což je návrat do dětských let," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, který si seriálovou popularitu užívá dodnes.

"Pořád na účinkování v seriálu mám odezvu. Hodně mi lidi píšou dopisy a je to příjemné, a to i přes to, že to bude za pár měsíců 11 let od premiéry prvního dílu," dodal pro ŽivotvČesku.cz Luděk Sobota s tím, že druhou sérii by už netočil, protože uplynula už řada let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.