Uplyne 11 let od úmrtí herce Patricka Swayzeho. Na posledních snímcích vážil 47 kilogramů

Herec Patrick Swayze
Herec Patrick Swayze
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2020

Když se světem roznesla zpráva o úmrtí legendárního a charismatického herce Patricka Swayzeho (†57), miliony fanoušků nechtěly uvěřit tomu, že prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou. Herec, který zazářil ve filmech jako Hříšný tanec, Duch nebo Hrozba smrti, zemřel 14. září 2009.

Často se mluví o tom, že před svou smrtí zažil velké trápení. Ne ani tolik z toho, že prohrává svůj boj s onemocněním a že mu rychle plynou poslední zbytky života, ale údajně z toho, jak se k němu chovala jeho manželka Lisa Niemi (64).

Miloval ji celým svým srdcem. Jejich vztah byl plný lásky, ale i nenávisti, rozvést se nechtěl kvůli slibu své matce,“ uvedl krátce po jeho smrti blízký rodinný přítel pro portál RadarOnline.com. Podle něj Lisa svého nemocného muže, který kvůli chorobě zhubl až 40 kilo, nepouštěla z domu. Navíc dva měsíce před jeho smrtí zakázala všem návštěvy. Ovšem tato obvinění rodinného přítele nebyla nikdy oficiálně potvrzena a Swayzeho manželka se proti nim několikrát zásadně ohradila.

Před smrtí legendy se v americkém bulvární časopise objevily Swayzeho snímky. Z nich bylo patrné, že po roce boje s rakovinou slinivky značně zhubl. Časopis uvedl, že jeho váha byla 47 kilogramů.

Přestože se i krátce před smrtí stále držel svého motta »Dokud můžeš bojovat, tak bojuj«, v boji se zákeřným onemocněním prohrál. Herec po sobě zanechal odkaz v podobě několika snímků, na které se dodnes lidé s nadšením dívají.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.