Uplyne 11 měsíců od úmrtí legendy Karla Gotta. Jeho hrob je v obležení svíček a andělů

Hrob Karla Gotta na Malvazinkách
Hrob Karla Gotta na Malvazinkách
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2020

Přesně 1. září to bude 11 měsíců od odchodu legendárního Slavíka. Lidé na Karla Gotta (+80) nepřestávají stále myslet. Na hřbitově na pražských Malvazinkách je stále rušno. O místo posledního odpočinku se údajně někdy stará i samotná vdova Ivana Gottová. Aktuálně je Mistrův hrob v obležení svíček a andělíčků.

Květiny, svíčky ve skleněných obalech, figurky andělíčků - tak to aktuálně vypadá na hrobě Mistra na pražských Malvazinkách.

Během Dušiček a Vánoc tam měli problém s ohněm, kdy svíčky znehodnotily travnaté okolí hrobu, ale tato hrozba už pominula. Hrob je podle neustále pod kontrolou. "Chodíme tam, průběžně se hrob odklízí," řekl pro ŽivotvČesku.cz zaměstnanec správy hřbitova.

Mistr chtěl být pohřben na Malvazinkách, protože Ivana s dcerami to má z Bertramky na hřbitov pět minut autem a také kvůli fanouškům.

Podle zaměstnance hřbitova na Gottův hrob někdy chodí i jeho manželka Ivana. "Několikrát jsem ji tady viděl, ale jak často sem chodí, to netuším," dodal. Aktuálně je místo velmi urovnané a je vidět velká starost, aby v okolí hrobu nebyl nepořádek.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 na akutní leukemii. Poslední rozloučení se konalo ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.