Uplynou dva roky od vysílání seriálu Most!: Bylo to tak dobré, až to bylo podezřelé, říká Vladimír Škultéty

Talentovaný herec Vladimír Škultéty
Talentovaný herec Vladimír Škultéty
Foto: Archiv Vladimíra Škultétyho
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2020

V lednu příštího roku to budou přesně dva roky, kdy se v Česku strhlo seriálové šílenství. Postaral se o to fenomén s názvem Most!, který proslavil do té doby i méně známé herce. Jednu z hlavních postav »Čočkina« ztvárnil Vladimír Škultéty (38). Pro ŽivotvČesku.cz se ohlédl a prozradil, jak mu seriál změnil život.

"Na seriál vzpomínám jako na své nejlepší natáčení v životě. Byla to pro mě životní role a natáčení bylo tak dobré, až mi to přišlo podezřelé," usmíval se Vladimír Škultéty, který se k herectví začal dostávat už ve svých třinácti letech.

"V seriálu se pro mě spojuje několik rovin. Jan Prušinovský je můj spolužák FAMU, zároveň se znám i s Petrem Kolečkem, takže personálně jsem byl rád, že jsme se po letech potkali. Stejně tak jsem byl rád, když jsem se dozvěděl, že tam bude hrát Martin Hofmann a Erika Stárková," prozradil sympatický herec pro ŽivotvČesku.cz, že právě obsazení herců dodalo seriálu punc kvality.

I téměř po dvou letech od uvedení první epizody na televizní obrazovky Vladimír nezpřetrhal přátelské vazby s kolegy. "S Michalem Isteníkem alias hospodským Edou jsem v kontaktu, teď jsme se akorát potkali na jedné herecké zkoušce. S Erikou jsme rovněž v kontaktu. A teď jsem se potkal i se Zdeňkem Godlou, což je pro mě osobně jedno z největších zjevení, které jsem v seriálu potkal. A to ve smyslu, že Zdeněk je velmi milá a humorná osoba a rozhodně velmi talentovaný herec," dodal Škultéty pro ŽivotvČesku.cz.

Vladimír v hereckých vodách není žádnou neznámou. Jeho první role byla v seriálu z roku 1996 Kde padají hvězdy, kde se objevil už ve svých třinácti letech. A právě to byl životní mezník, kdy se jeho kariéra nastartovala a od té doby už účinkoval v celé řadě seriálů, z nichž kromě Most!u nejznámější jsou Ulice či Černí andělé.

V roce 2009 režíroval celovečerní dokumentární film Longplay. V roce 2015 natočil dokument Mánes na vodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.