Uplynul rok od úmrtí Evy Jurinové. Naposledy promluvila o svém kolegovi Martinu Severovi. Vysekla mu pořádnou poklonu

Eva Jurinová s kolegou Martinem Severou
Eva Jurinová s kolegou Martinem Severou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2022

Televizní svět se ponořil v loňském lednu do hlubokého smutku. Ve věku 67 let zemřela bývalá moderátorská hvězda televize Nova Eva Jurinová. O jejím úmrtí tehdy informovala rodina. Uplynul více než rok, kdy odešla populární tvář televizní obrazovky. Pro ŽivotvČesku.cz krátce před svým skonem promluvila o svém kolegovi a kamarádovi Martinovi Severovi (66).

Eva Jurinová se nejvíce proslavila v televizní dvojici se Zbyňkem Merunkou (71). Ale pamětníci moc dobře vědí, že charismatická moderátorka tvořila nejprve dvojici s Martinem Severou (64) na nejsledovanější tuzemské komerční televizní stanici.

Martin Severa je i dnes jako zralý šedesátník osobnost, která se zapsala do televizních dějin coby moderátor. A i když logicky hvězdný »spíkr« přirozeně zestárl a oholil svůj tak typický knír, vypadá pořád velmi dobře. Na usměvavého »zprávaře« pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala Eva Jurinová naposledy krátce před svým náhlým a nečekaným odchodem.

"Můj dvorní parťák byl Zbyněk Merunka, ale než jsme spolu začali pracovat, tvořila jsem přibližně půl roku moderátorskou dvojici s Martinem Severou, který je velký profesionál a měl rád příjemné a milé ženy. Dostával hodně obdivných dopisů a byl na to pyšný. Následně jsme se v roce 2012 setkali v jiné televizi coby moderátoři a musím rozhodně uznat, že mu stárnutí velmi sluší. Co teď dělá, přesně nevím, ale slyšela jsem, že pracuje pro nějakou agenturu," řekla Eva Jurinová na konci roku 2020 pro ŽivotvČesku.cz a svému někdejšímu kolegovi vysekla, jak u ní bývalo zvykem, nekritickou a upřímnou poklonu.

Eva Jurinová zemřela 3. ledna 2021. Její odchod dodnes řadu jejích bývalých kolegů rmoutí. Nejvíce se proslavila jako moderátorka zpravodajské relace v TV Nova. Po odchodu z nejsledovanější tuzemské komerční stanice se stala mluvčí motolské nemocnice, kde působila 11 let. Jako novinářka vybavená skvělými rétorickými schopnostmi předávala zkušenosti mladým moderátorům. Její hlas také provází cestující v pražském metru, Jurinová namluvila hlášení pro linku B.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.