Úprk z Česka. Dominik Feri po obvinění ze znásilnění a změně účesu odletěl do zahraničí. Prozradil ho snímek

Bývalý politik Dominik Feri
Bývalý politik Dominik Feri
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2021

Dnes již bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri (24), který měl být původně jednou z hlavních tváří předvolební kampaně, odcestoval do zahraničí. Cílem jeho cesty by měla být Itálie. Dominik Feri čelí obvinění, že nutil ženy k pohlavnímu styku. Mluvčí pražské policie Jan Daněk pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že Feriho případ vyšetřuje žena. "Poškozeným se lépe bude hovořit s ženou, ale je to náhoda a standardní postup. Nemám informace, že by bylo cílené, že to vyšetřují ženy," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí.

Policie vyzvala další ženy, aby kontaktovaly vyšetřovatelku, pokud mají pocit, že Dominik Feri ve vztahu k nim porušil zákon. Mladý muž odešel z politiky po tom, co ho řada žen přes média obvinila ze sexuálního nátlaku. Policie odmítla komentovat, kolik žen a dívek se v souvislosti s bývalým politikem na kriminalisty již obrátilo. "Nebudeme komentovat konkrétní kroky trestního řízení," řekl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Jan Daněk, ale uvedl, že případ vyšetřuje kriminalistka.

"Poškozeným se lépe bude hovořit s ženou, ale je to náhoda a standardní postup. Nemám informace, že by bylo cílené, že to vyšetřují ženy," dodal pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí.

Před pár dny se dosud populární politik pochlubil svým přátelům proměnou, která výrazně změnila jeho vizáž. Na snímku ukázal krátké vlasy, ačkoli nosil dlouhé a divoké afro. Bez něj si Feriho dovedl představit jen málokdo. "Zkrátka jsem se ostříhal na létoŽádná symbolika v tom není," řekl Dominik Feri pro Novinky.cz.

Podle fotografií na instagramovém účtu jednoho z jeho spolucestujících Dominik Feri v současnosti odletěl do zahraničí. Web idnes.cz se odkazuje na svůj zdroj s tím, že cílovou destinací je Itálie. Dominik Feri je vyšetřován na svobodě a může volně cestovat.

Nařčení ze znásilnění a sexuálního útoku opakovaně odmítl. Přiznal pouze, že v minulosti udělal některé věci, na které není hrdý. "Lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám," vyjádřil se muž, který měl být jednou z hlavních tváří předvolební kampaně strany TOP 09. V první reakci na závažná obvinění uvedl, že hodlá své jméno bránit soudní cestou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.