Uršula Kluková prozradila, v kolik snídá. Ale to je úplně jedno, každý ať si zařídí režim, vysvětluje herečka

Herečka Uršula Kluková
Herečka Uršula Kluková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2021

Fenomenální herečka Uršula Kluková (79) je po lockdownu připravena na návrat k normálnímu životu. Ten podle ní ale musí být pozvolný, aby nenastala další uzávěra kultury, společenského žití a aby nedošlo k dalším ztrátám. Sama se v neplánovaném volnu věnovala rituálům, naučila se lépe spát a nyní má jediné velké přání. "Hlavně bych si přála, abychom byli zdraví, aby se lidé poveselili a nechodili zachmuření, aby si našli režim a své rituály," řekla Uršula Kluková pro ŽivotvČesku.cz.

Stejně jako mnoho dalších umělců, i Uršulu Klukovou pandemie koronaviru zasáhla a připravila ji o řadu pracovních příležitostí. Oblíbená herečka, která je známá svým vlídným úsměvem a pozitivním přístupem, neklesla na mysli. Část lockdownu strávila ve svém domku v Broumově a ani po návratu do Prahy neztratila na optimismu. Dodržovala své rituály a myslí si, že něco takového potřebuje pro štěstí každý.

"Naučila jsem se vařit, nebo spíš hezky si připravovat jídlo jako rituál. Je zábavné, když si pěkně prostřete, vezmete si vše, co k tomu patří, sami si uvaříte a pak se na to jídlo i těšíte. Je to hezká věc, na kterou se trochu pozapomnělo. Lidé dnes snědí kdeco, protože pořád chodí s nějakými krabičkami. Kdyby někdo chtěl pro sebe něco udělat, tak by se toho měl taky chopit. Hezky si sednout, prostřít si stůl, dát si do košíčku pečivo a k tomu si udělat čaj, to je hned lepší ráno," řekla pro ŽivotvČesku.cz Uršula Kluková.

Zmíněné rituály by měl podle Uršuly Klukové každý přizpůsobit svému režimu. "Mám své rituály, snídám v jedenáct než to všechno udělám. Ale to je úplně jedno, každý ať si zařídí režim, jak se mu to hodí. Já jsem si zvykla spát a v žádném případě bych v 7 nevstala. Spánek jsem měla narušený, protože jsem jezdila na zájezdy na představení, vstávala jsem v 6 hodin ráno a domů jsem přijela třeba i ve 2 v noci. Teď už si to nenechám vzít, když mi někdo řekne, ať jsem někde v 9, tak řeknu, že to je vyloučené," zasmála se herečka.

Aby se udržela v obraze, sleduje Uršula Kluková zprávy a čte noviny. Neunikla jí zpráva odborníků o možné nutnosti přeočkování proti nemoci covid-19 a nebrání se jí. Naopak doufá, že se svět znovu vrátí do normálu, myslí si ale, že by se na takový návrat nemělo spěchat.

"Už jsem dvakrát očkovaná a koukám, že se budu na očkování chystat znovu. Říkali, že se budeme muset za rok přeočkovat, ale já půjdu, mně to nevadí. Stejně musím ještě na tetanovku. Hlavně bych si přála, abychom byli zdraví, aby se lidé poveselili a nechodili zachmuření, aby si našli režim a své rituály. Musíme se ale do normálu vracet pomaličku, abychom zase nesklouzli do nějaké hrůzy," doplnila Uršula Kluková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.