Uršula z Harryho Pottera je dnes k nepoznání. Shirley Hendersonová krátce před 57. narozeninami vypadá jako luxusní třicítka

Zleva Shirley Hendersonová s kolegou Rupertem Grintem
Zleva Shirley Hendersonová s kolegou Rupertem Grintem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 7. 2022

Herectví je skutečně pestrá profese – zejména v případě, kdy si herci mohou zahrát výrazně starší roli, někdy naopak o dost mladší. To se týká i Skotky Shirley Hendersonové (56), která před dvaceti lety ztvárnila roli ufňukané Uršuly ve fantasy filmové sérii o čarodějném učni Harry Potterovi – její postavě však bylo překvapivě čtrnáct let. Dnes je herečka k nepoznání. V nedávném rozhovoru pro server Movieweb o svém vizuálu promluvila.

V roce 2001 se herečka původem z města Forres objevila po boku hollywoodské hvězdy Renée Zellwegerové (53) v populární romantické komedii Deník Bridget Jonesové. Tam si zahrála kamarádku hlavní představitelky jménem Jude. Uplynul jen rok a ztvárnila velmi výraznou postavu čtrnáctileté ufňukané Uršuly ve filmové sérii o Harry Potterovi. Šlo o roli ducha dívky žijícího na dívčích toaletách ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Tehdy jí však bylo už dávno přes třicet let.

"Jde o to, jak vás lidé vidí. Myslím si, že věk nehraje v herectví roli. Jde o to, jak vypadáte, jak vás snímá obrazovka, jak se mění vaše tělo, tvář a jak působíte na vedoucího castingů. Cítím se ale velmi šťastná a je to pro mě pocta. Překvapilo mě, že jsem se stala součástí něčeho takového, vážně tomu nemůžu věřit. Hodně Britů to považuje (Harryho Pottera, pozn. red.) za jednu z největších kulturních záležitostí v rámci Anglie. Je to pro mě velmi, ale velmi příjemné být toho součástí," řekla Shirley Hendersonová v rozhovoru pro server Movieweb.com.

Za svou dosavadní hereckou kariéru získala hned několik nominací, asi největší úspěch přišel před třemi lety, kdy získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon. Šlo o postavu Elizabeth Laineové v původním muzikálu Girl from the North Country. Přestože na konci listopadu oslaví 57. narozeniny, jejímu skutečnému věku se jen těžko věří, protože působí výrazně mladší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.