Útočnice v metru napadla cestující kvůli roušce. Žena skončila se zlomeninou. Promluvil mluvčí policie

Doprava - Ilustrační snímek
Doprava – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 3. 2021

Policie řeší případ napadení v pražském metru, kde neznámá žena udeřila pěstí jednu z cestujících, která měla špatně nasazenou roušku. Po útoku skončila napadená žena se zraněním v obličeji. Vyšetřovatelé se obrátili na veřejnost s prosbou, zda někdo útočnici pozná a pomůže tak s vyšetřováním. Případ se odehrál už v lednu. "Podle zjištění kolegů bylo důvodem útoku to, že poškozená žena si špatně nasadila roušku," vyjádřil se tiskový mluvčí policie pro ŽivotvČesku.cz.

Podle informací policie jela agresivní žena na trase metra B směrem na konečnou zastávku Černý Most. Ale mezi stanicemi Lužiny a Hůrka zaregistrovala ženu, která v ní vyvolala zlost kvůli špatně nasazené ochraně dýchacích cest.

"K útoku došlo mezi stanicemi Lužiny a Hůrka. Podle zjištění kolegů bylo důvodem útoku to, že poškozená žena si špatně nasadila roušku. Po útoku musela vyhledat pomoc lékaře, útočnice jí způsobila úderem do obličeje zranění. Jednalo se o zlomeninu spodiny očnice a pohmožděný nos," informoval pro ŽivotvČesku.cz Jan Rybanský, tiskový mluvčí Policie České republiky.

Případ však dosud nedošel svému konci, protože policie po ženě, která napadala v metru na trase žluté linky B jinou cestující, stále pátrá. Policisté se obrátili na veřejnost a žádají všechny, kteří by ženu poznali nebo měli informace k útoku, aby zavolali na linku 158. Napadení je prověřováno jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.