Reklama:

Útok muže s pistolí na Andreje Babiše v jeho úřadu. Viděla jsem ho, řekla vyděšená mluvčí Jana Adamcová. Popsala detaily

Vláda Andrej Babiš
Vláda Andrej Babiš
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2021

Útoky na představitele vlády se množí. Naštěstí jde zatím o akce ve fázi přípravy, kdy díky včasnému zásahu ochranky a policie neteče krev. Předseda vlády Andrej Babiš (67) uvedl, že k němu do úřadu dorazil muž s pistolí a nožem. Premiér je přesvědčen, že muž ho chtěl napadnout. "Já zrovna něco vyzvedávala na recepci, takže jsem toho člověka z dálky i viděla," potvrdila incident pro ŽivotvČesku.cz mluvčí úřadu vlády Jana Adamcová (49).

Reklama:

V pondělí 25. října do vstupní haly ministerstva zdravotnictví přišel muž s železnou tyčí. Dostal se přes turnikety, na schodech ho zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří mu vzali z rukou tyč a vyvedli zpátky ke vchodu. Při incidentu se nikdo nezranil. Policie po muži pátrá a veřejnost požádala o spolupráci.

Reklama:

O dalším útoku, který se stal ve středu 1. prosince, informoval premiér Babiš prostřednictvím videa na svém Facebooku. Premiér v demisi odpovídal naštvanému občanovi a při té příležitosti uvedl, že se stává, že členové vlády čelí pokusům o útok.

"Lidi nám vyhrožují. Včera jsem přišel takový borec a chtěl mě napadnout. Měl kudlu a pistoli, ale policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano, i to se stává," uvedl dosluhující premiér a na kameru ukázal ve svém videu na Facebooku snímek zbraní, které měl útočník k dispozici. Z fotky nelze poznat, zda se jedná o reálné zbraně či makety.

Pro ŽivotvČesku.cz incident na úřadu vlády potvrdila mluvčí Jana Adamcová. Také ona uvedla, že neví, do jaké míry muž útok na premiéra myslel vážně a do jaké míry může jít o čin podivína.

"K incidentu došlo ve středu po 14. hodině. Já zrovna něco vyzvedávala na recepci, takže jsem toho člověka z dálky i viděla. Když někdo přijde k úřadu vlády a je ozbrojen, i kdyby to byla jen maketa či skutečná zbraň, tak je samozřejmě přítomná ochranná služba, která toho člověka zpacifikuje. Ten člověk se k panu premiérovi naštěstí nedostal. Ochranná služba zasáhla. Viděla jsem pak, jak tam seděl a kolem něj stálo několik policistů," sdělila Jana Adamcová pro ŽivotvČesku.cz.

K incidentu se ve čtvrtek večer vyjádřil také mluvčí pražské policie. "Mohu potvrdit, že incident, který se stal na úřady vlády, byl zadokumentován. V současné době ho prověřuje pražská policie. Mohu dodat, že konkrétní informace poskytneme v pátek v dopoledních hodinách," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Rybanský.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: