Utrápená výhra v prodloužení drží hokejisty nad vodou. Vladimír Růžička ocenil sílu Běloruska

Profimedia
Český celek porazil v prodloužení Bělorusko
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 5. 2021

Česká hokejová reprezentace na 85. mistrovství světa přežila krušné chvíle a po dvou porážkách si připisuje první výhru. Bělorusko padlo až po prodloužení a český celek bere alespoň dva body, které nakonec mohou být hodně důležité. "Hráli poměrně slušně, dostali se i do šancí, myslím si, že hra se zvedá," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz legendární trenér Vladimír Růžička (57) první třetinu. To ještě netušil, jaké drama zápas připraví.

Další výkon, který si hokejová reprezentace za rámeček určitě nedá. Utrápené vítězství za dva body urvané v prodloužení určitě není důvodem k bujaré oslavě.

V utkání s Běloruskem měl český výběr i pořádnou dávku štěstí, protože soupeř měl spoustu šancí utkání v prodloužení překlopit na svou stranu. V krizových momentech reprezentaci podržel gólman Šimon Hrubec. Vítězný gól po sólovém nájezdu zařídil Dominik Kubalík.

Přitom po první třetině se zdálo, že český tým se zlepšuje. "Hráli poměrně slušně, dostali se i do šancí, myslím si, že hra se zvedá," hodnotil pro ŽivotvČesku.cz prvních dvacet minut Vladimír Růžička. Ocenil také hru Běloruska, které mělo v nohou těžký nedělní zápas se Švédskem. "Mistrovství teprve začíná, síly jim podle mě ve třetí třetině nedojdou," okomentoval Vladimír Růžička po první třetině kondici Běloruska. A měl pravdu. Bělorusům síly určitě nedošly a v prodloužení celkově jejich hra působila nebezpečným dojmem.

Zlato to není, ale po deseti letech čekání je i bronz parádní. Česká reprezentace se dočka...

Nakonec jim ale »ujel« Dominik Kubalík a zařídil alespoň dva body, když prostřelil gólmana mezi betony. Česká republika má po prvních třech zápasech na kontě jednu utrápenou výhru a cesta do čtvrtfinále bude enormně náročná. Ve čtvrtek Češi změří síly se Švédy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu