Už celkem 254. dítě v babyboxu ohlásil Ludvík Hess. Chlapec měl ošetřený pupečník, na hlavičce bílou čepičku

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Zakladatel babyboxů Ludvík Hess
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2023

Zakladatel babyboxů v pondělí ve večerních hodinách informoval o dalším nálezu dítěte ve schránce, která dává nejmenším naději na lepší život. "V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Šlo o děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz Ludvík Hess a prozradil další detaily.

Babyboxy mají předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když do něj někdo vloží dítě, senzor sepne vyhřívání, spustí se ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení. Schránky jsou umístěné tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí - jsou anonymní.

"Blanenský babybox jsme otvírali 8. března 2018 a za pět let pomohl vstoupit do života druhému děťátku. Dozvěděl jsem se, že je to chlapeček, na pohled zdravý s ošetřeným pupečníkem, vážící 2500 gramů. Záchranáři jej odvezli do Dětské nemocnice v Brně, protože blanenská nemocnice nemá dětské oddělení," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Hess, který chlapce pojmenoval David.

David je osmým letošním odloženým dítětem. V současnosti tak změnil skóre chlapci versus holčičky na 115:139 ve prospěch holek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.