Už dnes se o slovo přihlásí návrat letních teplot, ve středu tropických, teplota vody šla rychle dolů

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2022

Česko hlásí comeback. "Dnes po ránu to podle teplot ještě moc nevypadalo, ale odpolední letní teploty nám to vynahradí. Také úterý odstartovalo relativně studeným ránem, kdy v Karlových Varech bylo v 6 hodin 7,2 °C. Odpolední teploty už ale pokoří letní hranici, tj. 25 °C," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že úterní oblačnost bude jen malá.

Úterý - jasno až polojasno, během dne na východě a severovýchodě území při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle slabé přeháňky. Odpolední teploty 21 až 25 °C.

Středa přinese v maximech 30 °C. "Skloňovat tak budeme po více než týdnu tropické teploty (poslední tropický den byl 4. července). Nejméně oblačnosti očekáváme hned po ránu, kdy bude jasno nebo skoro jasno. Postupně bude od západu docházet k přibývání oblačnosti na oblačno. Na Moravě a ve Slezsku bude oblačnosti přibývat až v odpoledních hodinách. Deštníky nechte doma, srážky neočekáváme. Odpolední teploty 26 až 30 °C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

"Teplota vody v přírodních nádržích šla ale kvůli výraznému ochlazení rychle dolů – na začátku prázdnin se pohybovala až na 27 °C, nyní se teplota vody pohybuje mezi 18 až 23 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.