Už je s Vinnetouem i Old Shatterhandem. Zemřela herečka Marie Versiniová, filmová Nšo-či, bylo jí 81 let

Marie Versiniová a Lex Barker
Marie Versiniová a Lex Barker
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2021

Zůstane filmovou legendou a nezapomenutelnou představitelkou Nšo-či, milované sestry apačského náčelníka Vinnetoua z kultovních »mayovek«. Francouzská herečka Marie Versiniová odešla do hereckého nebe ve věku 81 let.

Některé herecké osobnosti jsou úzce spojeny s jednou svou celoživotní rolí. Nejinak tomu je i v případě francouzské ikony Marie Versiniová, která ztvárnila krásnou sestru filmového Vinnetoua v podání již zesnulého Pierra Briece (†86). Nyní i ona opustila tento svět kvůli vážným zdravotním problémům, které ji sužovaly dlouhé měsíce.

Marie Versiniová, která se narodila v Paříži v září 1940, se jako teprve sedmnáctiletá dívka stala členkou souboru významného divadla Comédie-Française. Ve 23 letech byla obsazena do své životní role Apačky Nšo-či (v překladu Krásný den), sestry legendárního náčelníka kmene Vinnetoua.

V roce 2010 zavzpomínala na spolupráci s Lexem Barkerem (†54), který hrál Old Shatterhanda. "Byl hodně smutný, protože krátce předtím zemřela jeho žena Irene. Při natáčení prvního dílu Vinnetoua jsme o ní spolu dost mluvili, zemřela na rakovinu krve. První den natáčení v bývalé Jugoslávii jsem navíc točila scénu, v níž umírám," řekla tehdy herečka, jak cituje server Vukits.com.

Jako devětasedmdesátiletá dáma měla nehodu ve svém pařížském bytě, když upadla a vážně si poranila hlavu a zlomila několik kostí. Její rekonvalescence byla velmi náročná, pečovaly o ni dlouhodobě zdravotní sestry. Informace o jejím úmrtí zasáhla celý svět. Na věčnost odešla ve věku 81 let a navždy zůstane v srdcích filmových diváků jako Nšo-či.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.