Už jen chvíli. Po deštivých dnech přijde zásadní zlom. Meteoroložka upřesnila, kdy Česko zasáhnou tropy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2021

Počasí posledních dní jaro připomíná jen zdánlivě - nízké teploty a neustálý déšť brzdí od jakýchkoliv venkovních aktivit. Na zlom se lidé těší jako na smilování a meteorologové mají konečně jasno v tom, kdy přijde. "Už 3. června přijde střih, oblačnosti bude rázem ubývat a teploty půjdou až k letním hodnotám," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že do té doby bude vybavení deštníkem potřeba.

Většina květnových dní se nese v duchu deště, podprůměrných teplot a větru. Takové podmínky budou panovat až do konce měsíce, vytoužený zlom nastane až v červnu, kdy teploty už budou skutečně letní a deště výrazně ubyde.

V úterý a ve středu počasí ještě nebude příznivé. "Ovlivňuje nás studená fronta a po jejím přechodu sem pronikne chladný vzduch od západu, aby se teploty v pondělí a úterý mohly pohybovat do 16 stupňů Celsia. Bude ještě foukat, což sníží pocitovou teplotu," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už 21. června začíná astronomické léto, počasí tomu hned v prvních dnech nového měsíce bude odpovídat. Prozatím ale není rozumné odkládat deštníky, protože následující týden proprší.

"Už 3. června přijde střih, oblačnosti bude rázem ubývat a teploty půjdou až k letním hodnotám 25 stupňů. Do té doby to ale musíme vydržet s deštníkem v ruce," doplnila odbornice na počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.